Merdivenlerin daha güvenli olmasını sağlamak amacıyla kullanılan trabzan ve küpeşteler pek çok malzemenin kullanılabildiği ve değişik tasarımların yapılabildiği ürünlerdir. Cam, ferforje, alüminyum ya da ahşap küpeşte korkuluk modelleri ile merdiven kullandığınız mekânların dekorasyonuna estetik bir dokunuş yapmanız mümkündür. Ahşap küpeştelerden yalnızca merdivenlerde değil balkonlarınızda da yararlanabilirsiniz. Kaliteli bir malzemeyi merdiven ve korkuluğun tarzı ile uyum içerisinde kullandığınız takdirde ahşap küpeşteniz şık ve zarif bir hale kolaylıkla getirilebilmektedir. Firmamızda ahşap kullanılarak çok çeşitli modeller üretilebilmektedir. Tercihinizi salyangoz ya da yelpaze küpeşteden yana yapabileceğiniz gibi başka bir model de talep edebilirsiniz.

Ahşap Küpeşte Hangi Avantajları Sağlar?

Farklı modellerini web sitemizden inceleyebileceğiniz ahşap küpeşte korkuluk sağladığı avantajlar nedeniyle farklı yapılarda ilgi gören ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Yapısı itibarıyla kullanıldığı alana sıcaklık katan ahşabın bu samimi ve sıcak görünümünden küpeştelerde de yararlanabilirsiniz. Diğer malzemelerden yapılan küpeştelerde olduğu gibi ahşap küpeşteler de merdiven korkuluklarını sağlamlaştırma ve boşluğu kapatarak daha güvenli hale getirme işlevini üstlenmektedir. Bu işlevlerinin yanı sıra ahşap sağlığa zararlı içeriğe sahip olmayan bir malzeme olduğundan yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca kolay toz tutmama ve rahatlıkla temizlenebilme avantajıyla ön plana çıkan bu malzeme ile istenen şekilde tasarım yapmak mümkündür.

Ahşap Küpeştelerin Maliyeti

Ahşap küpeşte korkuluk seçimi yapılırken malzemenin yapısından kaynaklanan avantajlar ve merdiven ve balkonlara kazandırdığı görünüm ön planda olmakla birlikte maliyet de değerlendirilmesi gereken bir konudur. Malzeme kalitesinin fiyatları büyük ölçüde belirlediği küpeşte korkuluk piyasasında uygulama alanının büyüklüğü de maliyetleri belirleyen unsurlar arasında ön sıralarda yer almaktadır. Tasarımların isteğe bağlı olarak şekillendiği ahşap ürünlerimizde yapılan işlemin niteliği de fiyatları etkilemektedir.