ahşap merdiven basamakları

Ahşap Merdiven Basamakları

Çok katlı yapılarda, özellikle dubleks ya da tripleks binalarda katlar arası geçiş için yaygın kullanım aracı merdivenlerdir. Merdivenler bu yapılar için estetik unsur olmanın ötesinde kullanım amacıyla tercih edildiğinden sağlıklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olmasının önemi büyüktür. Ahşap merdiven basamakları nefes alan, insan ve diğer canlıların sağlığını tehdit edecek bir içeriğe sahip olmayan doğal yapısı ile çok katlı yapılarda daha sağlıklı bir kullanım vadetmektedir.

Ahşap Merdiven Basamakları ile Sağlıkla Gelen Estetik

Ahşap merdiven basamakları sağlıklı malzemelerle üretilmiş olmaları dolayısıyla birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte tek tercih nedeni sağlık değildir. Ahşap basamaklar sağlıkla birlikte gelen estetiği bünyesinde barındırmış olması dolayısıyla da yaygın şekilde kullanılmaktadır. Üzerine işleme yapılabiliyor olması, istenen renkte boyanabilmesi ve farklı modellerde kesim yapılabilmesi, ahşap kullanılarak üretilen merdivenlerde farklı tasarımlar yapılabilmesine olanak vermektedir. Dilerseniz ahşap basamaklara ahşap korkulukların eşlik etmesini tercih edebilir ya da küpeşte ve korkuluğunuzu ahşap dışında bir malzemeden yaptırarak estetik zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Ahşap Merdiven Basamakları ve Farklı Modeller

Ahşap merdiven basamakları farklı modellerde merdiven üretimini mümkün hale getirmektedir. Merdiven tasarımı yapılırken yapınızda merdiven için ne kadarlık boşluk ayırabileceğiniz, yüksekliğin ne olacağı, basamak sayısının ve genişliğinin ne kadar olacağı gibi hususlar farklı tasarımlara kapı aralamaktadır. Merdivenin yapısı ve konumuna göre korkuluk sayısı ve dönüşlerin şekli de değişmektedir. Bu açıdan arzu ettiğiniz modeli üretmenin ahşam malzeme ile mümkün olduğunu ifade etmek gereklidir. Hayal ettiğiniz modelde merdivene sahip olmak için firmamızla iletişim kurabilirsiniz. Dilerseniz web sitemizden model seçebilir ya da yapınıza özel bir tasarım yapılmasını ve tarzınızın tasarıma yansıtılmasını talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir