Ahşap merdiven Kaplama Fiyatları

Ahşap Merdiven Kaplama

Ahşap merdiven kaplama hizmetlerine olan talep, her geçen gün artış gösterir. Evinizin veya işyerinizin dekorasyonuna benzersiz bir dokunuş kazandıran bu tür uygulamalar, oldukça beğeni toplar. Farklı renk tonlarında tasarlanarak beğeninize sunulan modeller, ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda projelendirilir. İstediğiniz renkteki keresteyi tercih edebileceğiniz gibi, kullanılacak ağaç türüne de kendiniz karar verebilirsiniz.

Yapılan kaplama işlemlerinin dayanıklı olması ve kaliteli bir görünüm sergilemesi için özenle çalışılması gerekir. Yapılan işin kusursuz bir duruşa sahip olabilmesi için 1. sınıf fırınlanmış kerestelerden yararlanılması gerekir. Bu sayede uzun ömürlü ve dayanıklı bir merdiven elde edilirken ek yerleri de dikkat çekmez. Bu da kaliteli ve estetik bir görünüm ortaya çıkarır. 

Ahşap Merdiven Kaplama Fiyatları

Hizmet: Merdiven Kaplama
Malzeme: Ahşap
Süre: Değişkenlik Gösterebilir.
Fiyat: Fiyat Teklifi Alınmalıdır.

 

Ahşap merdiven kaplama fiyatları, pek çok farklı unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Kullanılan ahşabın türüne, kalitesine ve miktarına göre belirlenen fiyatlarda işçiliğin kalitesi de etkili olur. Ayrıca tercih edeceğiniz ahşap merdiven modeli de oldukça önemlidir. Zorlu ve zahmetli modeller, fiyat bakımından artış gösterebilir.

Örneğin; düz merdiven küpeşte modellerinden birini seçtiğiniz takdirde yapım süreci daha pratik ve hızlı olur. Elde yapılan ve kişiye özel tasarlanan döner küpeşteler ise fazlasıyla titizlik gerektirir. Bu tür işlemler için uzman ve deneyimli kişilerden destek alınması faydalı olur.

Ahşap merdiven kaplama yaptıracağınız zaman mekanın özelliklerini incelemeniz ve dikkatle model seçimi yapmanız gerekir. Beklentilerinize ve bütçenize hitap eden seçeneklere ulaşmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece modeller ve fiyatlar konusunda net bilgi alarak kararınızı kolaylıkla verebilirsiniz. 

Ahşap Merdiven Modelleri 2022

Ahşap merdiven modelleri 2022 trendleri söz konusu olduğunda çok çeşitli tasarımlar karşımıza çıkar. Birbirinden şık ve modern modeller, talepleriniz doğrultusunda özenle tasarlanarak üretilir. Bünyemizde yer alan uzman kadro, imalat ve montaj işlemlerinde kusursuz hizmet sunarak memnuniyetinizi kazanır. Modern teknolojilerden yararlanılarak tasarlanan ahşap merdiven modelleri, kaliteli işçilikle birleşerek ihtiyaçlara eksiksiz yanıt verir.

Özellikle villa merdiven, holde merdiven, ferforjeli merdiven ve beyaz tasarım merdiven modelleri büyük ilgi görür. 2022 yılında küçük alanda dairesel merdiven ve içi kavisli merdiven modellerine talep oldukça fazladır. Klasiklerden vazgeçemeyenler için standart model merdivenler ideal iken tripleks yapılara özel tripleks merdiven modelleri mevcuttur. Alanınız dar ise dar alanda merdiven modellerini de tercih edebilirsiniz. 

Ahşap Merdiven Kaplama Çeşitleri

Ahşap merdiven kaplama çeşitleri, özellikle şekilleri bakımından farklılık gösterir. Dilerseniz ahşap döner yelpaze merdiven modellerine yönelebilir dilerseniz de düz merdivenleri tercih edebilirsiniz. Dönüşlü ve dar merdiven modelleri de büyük ilgi görür, birçok alanda sıklıkla tercih edilir. Özellikle bodrumlarda ya da tek odalı çatı katlarında döner merdivenlere yönelebilirsiniz. Bunlar çok daha küçük yapıda olduğu için alanın en iyi şekilde kullanılmasına imkan tanır.

Beton zemin üzerine uygulanan ahşap kaplama merdivenler, çeşitli kaplama modelleriyle estetik tasarımlar ortaya çıkarır. Bu tür merdivenlerde özellikle tasarım ön planda olur. Omurgalı merdiven modellerinde ise basamaklar ortadan çelik veya ahşap omurga üzerine yapılır. Bu tür uygulamalarda basamaklar tek ve çift omurga üzerine yerleştirilir. Bunlar oldukça sağlam olduğu için beğeni toplar. İstediğiniz ahşap merdiven kaplama çeşidi için bizden destek alabilir, beklentilerinizi bütçe dostu fiyatlarla karşılayabilirsiniz. 

Ahşap Merdiven Kaplama Nasıl Yapılır?

Ahşap merdiven kaplama nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça merak edilen konular arasında yer alır. Bu tür kaplamaların yapımına başlanmadan önce merdiven imalatı yapılacak olan yerin ölçüleri alınır. Bu ölçümlerin hatasız olması çok önemlidir. Ardından alınan ölçüler eşliğinde kalıp çıkarma işlemleri gerçekleştirilir. Çıkarılan kalıplara uygun şekilde tornadan çıkan parçalar ise özenle yerine monte edilir.

İmalat ve montaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından estetik bir görünüm yaratılması için gerekli uygulamalara başlanır. El planyası ile hazırlanmış olan küpeşteler, ahşap üzerine ayrı ayrı yerleştirilerek montajlanır. Bu tarz küpeştelerin hazır modelleri de vardır. Eğer düz merdiven modeli istiyorsanız hazırları tercih edebilirsiniz. Ancak döner ahşap merdiven için bu tür küpeştelerin el işçiliği ile tek tek oluşturulması gerekebilir. Bu nedenle her bir ahşap merdiven kaplama işleminin kendine özgü fiyatlandırması yapılır. Tüm detayları bizimle iletişime geçerek öğrenebilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. 

Ahşap Merdiven Kaplama Malzemeleri

Ahşap merdiven kaplama malzemeleri oldukça çeşitlidir. Birçok ağaç türü bu tür merdivenlerde kullanım imkanı sunar. Özellikle çam, meşe, kayın, akçaağaç, iroko, sapelli gibi ağaçlar sıkça tercih edilenler arasında yer alır. Hem ahşap merdivenlerin basamak bölümlerinde hem de korkuluk olarak bilinen küpeştelerde bu ağaçlardan elde edilen malzemeler kullanılır.

Siz de benzersiz bir dekor oluşturmak adına ahşap merdiven kaplama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Sayfamız üzerinden modelleri inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlara sahip olabilirsiniz. Modellerin özellikleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, ihtiyaçlarınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir