Daha dekoratif bir kullanım için evlerde kullanılan beton merdivenler, demir merdivenler veya karo taşı ile döşenmiş merdivenler ahşap meahşap merdivenlama işlemi ile farklı bir görünüme ulaştırabilir. Ahşap, yapısı itibariyle doğal ve sağlıklı olduğu için beton, mermer, karo taş veya metal yerine sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. Özellikle dubleks ve tripleks yapılı binaların iç kısımlarda bulunan merdivenlerin bu gibi inşaat malzemeleri yerine ahşap ile kaplanması daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir sonuç ortaya koymaktadır.

Tüm Ayrıntılarıyla Ahşap Merdiven Kaplama

Normal bir şekilde evlerde kullanılan ahşap merdiven ürünleri basamaklar, korkuluklar, küpeşte ve diğer ayrıntılarıyla sunulurken aynı şekilde ev ve işyerlerinde uygulanan ahşap merdiven kaplama işlemlerinde de tüm ayrıntıları kapsayan bir işlem yapılmaktadır. Merdiven kenarlarında bulunan korkulukların sökülmesi veya olmaması durumunda ahşap malzeme kullanılarak yeniden korkuluk yapılır. Firmamız korkuluk, küpeşte ve baba üretiminde özellikle estetik bir sonuç oluşturmak için profesyonel ustalarla çalışmakta ve en iyi malzemeleri kullanmaktadır. Merdivenin ana yapısı kadar yan uygulamalarında da kalite elde edilmesi ile birlikte hem sağlam hem de dekoratif kullanım oluşturulabilir.

İstenilen Ağaç Türünde Ahşap Merdiven Kaplama

Ev veya işyeri kullanıcılarının sahip oldukları bütçelere göre gerçekleştirdikleri ağaç seçimleri dikkate alınarak firmamız tarafından ahşap merdiven kaplama işlemleri yapılmaktadır. Merdiven kaplama işleminde tercih edilen ağaç türleri genellikle yerli veya yabancı ağaçlardan seçilebildiği gibi meşe, çam, karaçam, kayın ve gürgen gibi ağaçlar kullanılabilir. Bu ağaç türlerine göre uygulamanın estetik sonuçları ve kalitesi değişmekle birlikte fiyat noktasında da değişiklikler görülür. Firmamız müşterilerimizin taleplerine göre en uygun fiyata oluşturacak ağaç seçimini sunarak en doğru tasarımları gerçekleştirir.