Çok katlı olan evlerde evin bütün görünümünü üstünde toplamakta olan unsur merdivenlerdir. Ne kadar kaliteli olursa olsun eğer çok katlı eviniz varsa mutlaka kaliteli merdiven çözümlerine ihtiyacınız bulunmaktadır. Evdeki dekorasyonu için ilginç olan merdivenler kaliteli bir şekilde yapılmak zorundadır. Ayrıca yapılacak olan küpeşte gibi önemli olan parçalarında ustalık kalitesi devreye girmektedir. Dönerli bir şekilde merdivenin çıkabilmesi için boşlukların ahşap küpeşte yapımı ile birlikte kapatılması oldukça önemlidir.

Birbirinden Farklı Ahşap Küpeşte Çeşitleri

Ahşap küpeşte sadece bir güvenlik tedbiri değildir. Dekoratif anlamda merdivenin bütün güzelliğini üstünde toplamakta olan küpeştenin yapımında farklı alternatifler yer almaktadır. Ahşap küpeşte yapımı içerisinde bulunan salyangoz küpeşte dekoratif görünümü ile birlikte oldukça beğenilmektedir. Ayrıca babasız olan küpeşteler de sade görünümüyle beraber eve sofistike bir güzellik katmaktadır. En güzel küpeşte tiplerinden birisi de yelpaze modeli ile üretilmekte olan küpeştelerdir. Özellikle çok katlı olan yapılarda oldukça kaliteli ve şık bir görünüm ortaya çıkartmaktadır.

Ekonomik ve Dayanıklı Ahşap Küpeşte Yapımı

Müşterilerimiz bizimle iletişime geçtiği andan itibaren teknik kadromuz ölçüm işlemlerini gerçekleştirmektedir. Merdivenin üst katlara nasıl tırmanacağı büyük bir hassasiyet gerektirmektedir. Bilgisayarlı ölçüm sistemleri devreye girerken teknik kadromuzun tecrübesi de kendisini konuşturmaktadır. Bu noktada önemli olan unsurlardan birisi de ahşap küpeşte yapımı olmaktadır. Ahşap malzemenin dönerli bir şekilde yukarıya doğru tırmandırılabilmesi için büyük bir ustalık ve maharet gerekmektedir. Ayrıca ne şekilde ahşap küpeşte yapılacağına ev sahibiyle birlikte karar verilmektedir. Farklı desenlerden oluşmakta olan ahşap küpeştelerde kaliteli boyalar ve kaplama çözümleri uygulandığı için uzun ömürlü bir kullanım da ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde hem dekoratif hem de dayanıklı olan küpeştelerle merdivenleriniz daha güzel görünmektedir.