Balkonlarda ve merdivenler de sıklıkla karşılaşılan bir sorunda düşme tehlikesidir. Bu bakımdan getirilmiş olan merdiven korkulukları üstün güvenlik önlemleri sağlar. Şimdiler de üretilmiş olan dekoratif merdiven korkuluk modelleri de oldukça tercih edilir. Bunlar hem güzel bir görüntü hem de güvenlik sağlamak amacıyla kullanılan bariyerlerdir. Genel olarak paslanmaz çelik, ahşap ve alüminyumdan üretilirler.

Merdiven korkuluklar montaj parçaları ile üretilirler. Ardından montajları yapılır. Montaj yaptırmak istediğiniz bölgeye göre bir seçim yaparak talepte bulanabilirsiniz.

Merdiven Korkulukların Kullanım Alanları

Merdiven korkuluk modelleri birçok yerde tercih edilen güvenlik bariyerleridir. Son yıllarda teknolojileri de son derece gelişmiş durumdadır. Ayrıca kullanım alanları da genişlemiştir. Her türlü yürüme yollarında, iç ve dış merdivenlerde, stadyumlarda, alışveriş merkezlerinde, balkonlarda ve bunlar gibi tüm alanlar da kullanıldığını görmekteyiz.

Merdiven korkulukları tercih edilirken uzun ömürlü ve kaliteli modellere yönelmek gerekir. Ucuz diye kalitesiz model seçilirse güvenlik bakımından son derece büyük sorunlar yaşanabilir.

Merdiven korkuluk modelleri üretilirken korkuluk bağlantıları ve montaj parçaları bulunur. Gerekli alana profesyonel şekilde montajları yapılır.

Merdiven Korkuluk Malzemeleri Nelerdir?

Günümüzde merdiven korkuluk modelleri çeşitli malzemelerden üretilirler. Ahşap, alüminyum ve paslanmaz çelikten üretilen korkuluklar içerisinden uygun olanı çekebilmeniz mümkündür. Şimdiler de en çok tercih edilen model alüminyum olanlardır. Bunun temel sebebi de montaj olmalarından kaynaklanır. Yani tüm profiller parça şeklindedir. Bunlar da profiller vida ile birbirine bağlanır.

Alüminyum korkuluklar balkonlarda, merdivenlerde, asma katlarda, bahçelerde ve bina girişlerinde kullanılırlar. Ayrıca son zamanlarda teraslarda sıklıkla tercih edilirler. Alüminyum korkuluklar paslanmaz. Korozyona dayanıklı özellikleri bulunur. Temizlik dışında ekstra bir bakım masrafları bulunmaz. Modern ve şık bir görüntüleri vardır. Geri dönüşümleri bulunur.