En Beğenilen Klasik Merdiven Ürünleri

Günümüzde inşaat sektöründe çok farklı tasarımlar yer bulmaktadır. İnşaatların temelinden itibaren bitirilmesi aşamasına kadar pek çok işlem ve tasarım kullanılmaktadır. Bu tasarımlar arasında dubleks dairelerde üst katlara çıkmak için kullanılmakta olan merdiven sistemleri de bulunmaktadır. Klasik merdiven modelleri yoğun olarak kullanılan çok farklı merdiven çeşitleri bulunmaktadır. Kullanıcıların tercihlerine ve merdivenin yapılacağı alanın özelliklerine göre farklı merdiven model ve tasarımları bulunmaktadır.

Diğer ahşap merdiven modellerini görmek için burayahşap merdiven

Klasik Merdiven Seçenekleri

Klasik merdiven modelleri iç kovası kavisli yuvarlak yapılan imalatı daha çok süreç gerektiren ve süsleme desen bulunan, modelleri içermektedir. Klasik merdivenler birkaç çeşit malzemeden üretilmektedir, bu malzemelerin kullanılması tamamen tercihe bağlıdır. Merdiven seçenekleri için tasarım ve üretim sisteminde de farklılıklar bulunmaktadır. Öncelikle merdivenin betonarme ye sahip olup olmadığı durumuna göre özellikleri değişiklik gösterebilmektedir. Alt kısmında betonarme sisteme sahip olan ve bu sistem üzerine inşa edilecek olan imalat model olarak klasik merdiven seçeneğine sahiptir.

Klasik Merdiven Kullanım Alanları

Merdivenler temel olarak işlevini yerine getirmek üzere tasarlanmakta olan ürünlerdir. Yani estetikle birlikte işlevi önemlidir. Dubleks, Tripleks, Villa ya da Eski eser Köşk Yalı gibi yapılarda diğer katlara çıkmak için klasik merdiven tarzı ürünler tercih edilmektedir. Bu alanlarda güzel görüntü sağlanabilmek için özel merdiven tasarımları kullanılmalıdır.