Güvenlik yaşam ve çalışma alanlarınız için her zaman en ön sıralarda gelir. Güvenlik düşünülmeden inşa edilmiş olan yapılar eksik kalır. Güvenliğin düşünülmesi gereken yerlerden bir tanesi de merdiven korkuluklarıdır. Merdiven korkulukları, bina içlerinde ya da merdiven boşluklarında bulunan merdiven sistemlerinin güvenliğinin sağlanması amacı ile kullanılır. Merdiven korkuluk modelleri, kullanım amaçları ve dekorasyon özelliklerine göre değişen seçeneklere sahiptir. Bu seçenekler tercih edildiği alanları dekorasyon olarak tamamlamak ve güvenliği sağlamak amacı ile seçilerek kullanılabilir. Seçilen modeller merdiven yapısı ve özelliklerine göre özel olarak üretilerek gerekli yerlere monte edilerek kullanılır.

Ahşap Merdiven Korkuluk Modelleri

Merdiven korkuluğu farklı tercihlere hitap etmek üzere malzeme ve üretim özelliklerine göre değişen seçenekler ile üretilir. Ahşap korkuluk modelleri en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Buna ek olarak ferforje ve paslanmaz korkuluk modelleri de seçenek olarak sunuluyor. Ferforje modeller desen ve renk seçeneği bakımından fazla seçeneğe sahiptir. Demir malzemeden üretilen ferforje modeller istenilen şekilde işlenebilmesi sayesinde desen ve model seçenekleri arttırılabiliyor. Ahşap ile birlikte kullanılabilmesi sayesinde farklı tasarımlar elde edilebiliyor. Paslanmaz korkuluk modelleri ise krom ve paslanmaz çubuk yada yassı malzemelerden üretilir. Bu ürünler desen bakımından da parlak veya mat işlenmiş görüntüsü ile dikkat çeken modeller sunar. Paslanmaz korkuluklar da ahşap için tamamlayıcı olarak kullanılabilir.

Ev İçi Korkuluk Modelleri

Ahşap korkuluk modelleri, görüntüsü ve özel dokusu sayesinde en çok tercih edilen model olarak öne çıkıyor. Ahşabın sahip olduğu doğal yapı ve kaliteli görüntüsü sebebi ile özellikle bina içlerindeki merdivenlerde yoğun olarak kullanılır. Sadece korkuluk değil merdiven sistemleri de dâhil olmak üzere ahşap malzemeden çok geniş tasarımlar yapılabilir. Özel sistemler ile işlenen ahşaplar sert ağaçlardan üretildikleri için uzun süre sorunsuz kullanım sağlar. Ahşap koruma ve vernik uygulaması ile dayanıklılığı sağlanmış olur. Firma olarak farklı modellerdeki ahşap korkuluklar ile onlarca uygulama ile tecrübe sahibiyiz. Her alana özel olarak uygulanan modellerimiz ile en güzel mekânların oluşturulması sizin tercihiniz.