beyaz korkuluk

Korkuluk Modelleri

Güvenlik yaşam ve çalışma alanlarınız için her zaman en ön sıralarda gelir. Güvenlik düşünülmeden inşa edilmiş olan yapılar eksik kalır. Güvenliğin düşünülmesi gereken yerlerden bir tanesi de merdiven korkuluklarıdır. Merdiven korkulukları, bina içlerinde ya da merdiven boşluklarında bulunan merdiven sistemlerinin güvenliğinin sağlanması amacı ile kullanılır. Merdiven korkuluk modelleri, kullanım amaçları ve dekorasyon özelliklerine göre değişen seçeneklere sahiptir. Bu seçenekler tercih edildiği alanları dekorasyon olarak tamamlamak ve güvenliği sağlamak amacı ile seçilerek kullanılabilir. Seçilen modeller merdiven yapısı ve özelliklerine göre özel olarak üretilerek gerekli yerlere monte edilerek kullanılır.

Ev İçi Korkuluk Modelleri

Ahşap korkuluk modelleri, görüntüsü ve özel dokusu sayesinde en çok tercih edilen model olarak öne çıkıyor. Ahşabın sahip olduğu doğal yapı ve kaliteli görüntüsü sebebi ile özellikle bina içlerindeki merdivenlerde yoğun olarak kullanılır. Sadece korkuluk değil merdiven sistemleri de dâhil olmak üzere ahşap malzemeden çok geniş tasarımlar yapılabilir. Özel sistemler ile işlenen ahşaplar sert ağaçlardan üretildikleri için uzun süre sorunsuz kullanım sağlar. Ahşap koruma ve vernik uygulaması ile dayanıklılığı sağlanmış olur. Firma olarak farklı modellerdeki ahşap korkuluklar ile onlarca uygulama ile tecrübe sahibiyiz. Her alana özel olarak uygulanan modellerimiz ile en güzel mekânların oluşturulması sizin tercihiniz.

Dış Merdiven Korkuluk Modelleri

İç mekanlarda kullanılanların yanı sıra, dış merdiven korkuluk modelleri de zengin bir seçenek yelpazesine sahiptir. Yağmur, kar, rüzgâr, güneş ışığı gibi olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı malzemelerden özenle tasarlanan bu modeller arasında özellikle paslanmaz korkuluklar ön plana çıkar. Yaygın olarak tercih edilen bu modellerin birbirinden farklı tasarımları mevcuttur. 

Cam ya da ahşap malzemeden üretilen korkuluk modelleri arasında da dış mekâna uygun olanları mevcuttur. Bu noktada önemli olan kullanım amacına uygun seçeneklere yönelmek olur. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun merdiven korkuluklarına ulaşabilirsiniz. Böylece hem modern hem de dayanıklı korkuluklarla merdiven sistemlerinizi en güzel şekilde tamamlayabilirsiniz. Şık, kaliteli ve dayanıklı korkuluk modelleri için modellerimizi inceleyebilir ya da bizi arayarak size özel çözümlerimizi öğrenebilirsiniz. Alanında uzman ekiplerimiz yaşam alanlarınıza değer katan tasarımlarla size en iyisini sunmak için çalışır.

Modern Merdiven Korkuluk Modelleri Hangileridir?

Kusursuz bir merdiven sistemine sahip olmak isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de modern merdiven korkuluk modelleri hangileridir sorusunun cevabıdır. Günümüzde büyük ilgi gören ahşap merdivenlerde çok çeşitli korkuluk modelleri yer alır. Çağdaş ve estetik çizgilerin yer aldığı modellerin cam olanlarını tercih edebileceğiniz gibi, ahşap ya da paslanmaz krom olanlarına da yönelebilirsiniz. 

Klasik tarzda tasarlanan modellerin modern detaylarla donatılarak üretilmesi sonucu ortaya çıkan korkuluk modelleri, farklı stillerde ve modellerde geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Bu sayede isteyen herkes kendi zevkine uygun merdiven korkuluk modeline anında ulaşabilir. 

Ahşap Merdiven Korkuluk Modelleri

Merdiven korkuluğu farklı tercihlere hitap etmek üzere malzeme ve üretim özelliklerine göre değişen seçenekler ile üretilir. Ahşap merdiven korkuluk modelleri en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Buna ek olarak ferforje ve paslanmaz korkuluk modelleri de seçenek olarak sunuluyor. Ferforje modeller desen ve renk seçeneği bakımından fazla seçeneğe sahiptir. Demir malzemeden üretilen ferforje modeller istenilen şekilde işlenebilmesi sayesinde desen ve model seçenekleri arttırılabiliyor. Ahşap ile birlikte kullanılabilmesi sayesinde farklı tasarımlar elde edilebiliyor. Paslanmaz korkuluk modelleri ise krom ve paslanmaz çubuk yada yassı malzemelerden üretilir. Bu ürünler desen bakımından da parlak veya mat işlenmiş görüntüsü ile dikkat çeken modeller sunar. Paslanmaz korkuluklar da ahşap için tamamlayıcı olarak kullanılabilir.

Cam Merdiven Korkuluk Modelleri

Bu günlerde en sevilen korkuluklardan biri olan cam merdiven korkuluk modelleri, göz alıcı görünümüyle dikkatleri üzerine çekerken dayanıklı yapısıyla da güvenli kullanım imkanı sunar. Uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilen bu korkulukların temizliği de oldukça kolaydır. Bu sayede pratik bir şekilde temizlenebilir. 

Kullanım esnasında konforlu bir deneyim için uygun zemini oluşturan cam korkuluk modelleri oldukça geniş bir model çeşitliliğine sahiptir. Farklı mekanlarda yaygın olarak kullanılan bu modeller, özellikle iş yerlerinin önemli bir parçası olmayı başarır. Farklı dekoratif özelliklere bağlı olarak çeşitlenen modeller, bulunduğu ortama kusursuz şekilde uyum sağlar. 

Ferforje Merdiven Korkuluk Modelleri

Demirin dövülerek süslenmesi sonucu elde edilen ferforje merdiven korkuluk modelleri, benzersiz tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeker. Eşsiz bir görünüm sunarak bulunduğu ortama şıklık ve estetik kazandıran bu korkuluklar, aynı zamanda dayanıklı ve güvenli yapısıyla da memnuniyet yaratır. 

Üretimi sırasında ince bir el işçiliğinin olması ferforje korkulukların değerini artırır. Göz alıcı olmasının yanı sıra sağlam yapısıyla öne çıkan modeller, uzun süre kullanım imkanı sunar. İlk günkü estetik görünümünü muhafaza etmeyi başaran korkulukların temizliği de oldukça kolaydır. Bu nedenle kullananların konforlu ve rahat bir deneyim elde etmesini sağlar. 

Paslanmaz Merdiven Korkuluk Modelleri

Günümüzde yaygın olarak kullanılan korkuluklar arasında paslanmaz merdiven korkuluk modelleri de yer alır. Sağlam ve güvenli yapısının yanı sıra göz dolduran tasarımlarıyla da ilgi gören korkuluklar, özellikle dış mekanlarda kullanım imkanı sunmasıyla dikkatleri üzerine toplar. Olumsuz hava şartlarına dahi dirençli olan modeller, uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılır. 

Alanında uzman ve deneyimli ustaların elinden çıktığı sürece güvenli kullanım imkanı sunan paslanmaz merdivenler, merdivenden düşme riskini minimize ederek konforlu bir deneyim sağlar. Merdivenin modeline ve kullanılacağı alana bağlı olarak çeşitlenen modeller arasından ihtiyaca uygun seçeneğe ulaşmak oldukça kolaydır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Korkuluk modellerinde kullanılan malzeme türü nedir?

Çok çeşitli malzemelerden özenle tasarlanan korkuluk modellerinde özellikle ahşap, cam ve paslanmaz krom gibi malzemeler yer alır. Bunlar; korkulukların kullanım alanına ve amacına göre belirlenir.  

Merdiven korkuluk modellerinde ölçü alırken nelere dikkat edilmelidir?

Merdiven korkuluk modellerinde ölçü alma süreci oldukça önemlidir. Güvenli ve konforlu bir kullanım için özen gösterilmesi gereken ölçüler, kullanım alanına ve merdivenin modeline göre belirlenir. Ancak korkuluk yüksekliğinin en az 90 cm olması gerektiği unutulmamalıdır. 

Korkuluk modelleri fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Geniş bir fiyat aralığına sahip olan korkuluk modellerinde üretimde kullanılan malzemelerin türü ve kalitesi fiyatlar üzerinde belirleyici olur. Ayrıca korkuluğun modeli, tasarım detayları ve işçiliğin kalitesi de fiyatların değişmesine neden olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir