Merdiven_ile_Uyumlu_Korkuluk_Malzemesi

Merdiven ile Uyumlu Korkuluk Malzemesi

İç mekânlarda da dış mekânlarda da kullanılan ve çok katlı binaların vazgeçilmez parçası olan merdivenlerde güvenli bir kullanıma olanak bulunması için korkuluk yapılmaktadır. Binanın yapısı ile merdiven için ayrılan boşluğun büyüklüğü de değerlendirilerek farklı malzemeler kullanılarak ve değişik modellerde tasarlanabilen merdivenlerin tamamlayıcısı olan korkuluklar da değişik malzemelerden yapılabilmektedir. Paslanmaz özellikli krom korkulukların sade ve minimalist bir mimari tercihi olanlarca tercih edildiği korkuluk piyasasında ferforje ya da ahşap merdiven korkuluklaahşap merdiven yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ahşap Korkuluk Uygulaması

Ahşap merdiven korkulukları firmamız tarafından tamamen ahşap kullanılarak üretilmektedir. Merdiven korkuluklarında meşe, kayın ve ceviz gibi farklı ağaç türleri kullanılmaktadır. Korkulukların merdivene bağlanmasında ahşap modellerde iki tür uygulama söz konusudur. Merdiven basamaklarının genişliğinin daha fazla olması talep edildiğinde korkuluklar merdivene dış yanaklardan bağlanmaktadır. Merdiven boşluğu yeterli genişliğe sahip olsa dahi merdivene daha gösterişli ve emek harcanmış bir görünüm kazandırmak amacıyla da dış yanaktan bağlanan korkuluklar tercih edilmektedir. Alternatif uygulama ise korkulukların iç yanaklardan merdivenle bağlantısının yapılmasıdır. Firmamızda her iki imalat türü ile ilgili uygulama yapılmakta olup uygulama örneklerimizi web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Daha Az Ahşap Kullanmak İsteyenler İçin Ahşap Küpeşteler

Ahşap merdiven korkulukları tamamen ahşaptan oluştuğundan çeşitli nedenlerle bazı müşterilerimiz tarafından tercih edilmemektedir. Buna alternatif olarak merdiven korkulukları ferforje ya da kromdan yapılarak küpeşte bağlantısı ahşap olarak tercih edilmektedir. Özellikle ferforje merdivenler ahşap küpeşte ile hoş bir uyum sağlamakta ve merdivenleri görsel açıdan estetik bir görünüme kavuşturmaktadır. Paslanmaz korkuluklardan oluşan sade bir merdiven için de ahşap küpeşteler kullanılabilmektedir. Ahşap küpeştelerin kullanıldığı uygulama örnekleri arasında yer alan bir başka korkuluk çeşidi ise cam korkuluklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir