Ahşap Kapılar

Eskitme boyalı ahşap kapı
klasik model masif kapı
kanadı beyaz lake pervazı sapelli
taçlı perfaz beyaz lake kanadı ahşap kapı
damalı model ahşap kapı
rustik model ahşap kapı
homelife boyalı ahşap kapı
klasik taçlı model ahşap kapı
ahşap taçlı pervazlı kasa
beyaz lake büyük villa giriş kapısı
beyaz lake büyük salon giriş
ahşap imalatın ham olarak montajı
ahşap imalatın boyanmış bitmiş hali
çift kanadlı salon kapısı ham montaj
çift kanadlı salon kapısı bitmiş montajlı
iki kademeli sütunlu taçlı model
ahşap kapı cam tuğla ile birlikte
ahşap eskitme dış kapı
ahşap otantik model dış kapı
ahşap oymalı dış mekan kapısı
ahşap villa giriş kapısı

Ahşap Kapı

İç mekanlarda kullanılan kapılar genel dekorasyon adına büyük öneme sahiptir. Estetik bir görünüm için farklı alanlara açılan kapıların modelleri etkileyici şık olmalıdır. Bu noktada en önemli konuların başında ise kapılarda kullanılan malzeme gelir. Ham madde ne kadar kaliteli ise, kapı da o kadar şık ve dayanıklı olur.

Günümüzde en çok tercih edilen kapı türlerinin başında ahşap kapı gelir. Hem kullanışlı hem de estetik görünümlü olması nedeniyle favori haline gelen bu kapı türleri, çok farklı modellerde tasarlanır ve imal edilir. Birinci sınıf malzeme olan ahşap ile evler çok daha doğal ve samimi bir görünüme kavuşurken, aynı zamanda modern bir dekorasyon ortaya çıkarılır.

Ahşap her türlü malzemeler ile bir arada başarılı şekilde kullanılması sebebiyle çok tercih edilir. Betondan çeliğe, camdan ferforjeye kadar her bir materyal ile uyumludur. Ahşap merdiven ya da ferforje korkuluklarınız ile daha şık ve tarz gözükür.

Ahşap Kapı Özellikleri

Ahşap kapı malzemesinden dolayı oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Uzun vadeli kullanımda bile herhangi bir problemle karşılaşılmaz. Kullanışlı yapısı ile en çok tercih edilen kapı türleri arasında yer alan ahşap tarzı kapıda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ham madde olarak hangi ağaç türünün kullanıldığıdır.

Ayrıca modelleri, renkleri ve işlemeleri ile iç dekorasyonun geneli ile uyumlu olması önemlidir. İyi bir boya ile beraber kullanıldığında yıllarca dayanıklı yapısını koruyan bu kapının uygulandığı mekana hem klasik hem de modern hava veren farklı modelleri mevcuttur. Özgün tasarımlar ile herkesin zevkine ve ihtiyacına göre imal edilen bu kapılar, istenilen ölçülere göre kolaylıkla üretilir.

Ahşaptan yapılan bu kapılar sadece evlerde değil, aynı zamanda iş yerlerinde ve kafe, restoran gibi mekanlarda da sıklıkla kullanılır. Bu kapı sistemleri üstün kalitesi ve güvenilir yapısı ile her geçen gün daha çok mekanda görünür hale gelir.

Ahşap Kapı İmalatı

Ahşap kapı imalatı için tasarım işlemlerinin en iyi şekilde yapılması gerekir. Bu süreçte öncelikle ilgili mekana gidilerek keşif yapılır ve genel dizayna en uygun kapı modelleri tasarlanır. Ardından bu modellerin içerisinden kullanıcıların isteğine ve ihtiyacına göre en ideal olanı tercih edilerek imalat sürecine başlanır.

Ahşaptan yapılan kapıların modeli ne kadar önemli ise, ahşapta kullanılan ağacın türü de o kadar önemlidir. Ayrıca kapıda kullanılan boyanın da kaliteli olması gerekir. Diğer bir önemli husus ise ölçülerin doğru alınmış olmasıdır. Böylece sıfır hata ile imalat işlemi gerçekleştirilebilir.

Sadece uzman kişiler tarafından doğrudan tasarlanan kapı türleri değil, aynı zamanda kullanıcıların tasarladığı modeller üzerinden de belirli düzenlemeler sonrasında imalat yapılabilir. Böylece mekanın iç dekorasyonu müşterilerin istediği kapı modelleri ile desteklenir.

En Çok Tercih Edilen Ahşap Kapı Modelleri

Gösterişli olduğu kadar sağlam yapısı ile de dikkatleri üzerine toplayan ahşap kapı, kullanım sürecinde insanlara pek çok avantaj sağlar. Buna ek olarak çok çeşitli modelleri ile her türlü ortama uygun şekilde tasarlanabilme özelliğine sahiptir. En çok tercih edilen modeller arasında ise;

  • Ahşap villa giriş kapısı,
  • Ahşap oymalı dış mekan kapısı,
  • Ahşap otantik model dış kapı,
  • Ahşap eskitme dış kapı,
  • Komple lake boyalı oda kapısı,
  • Beyaz lake büyük villa giriş kapısı gibi pek çok gösterişli tasarım bulunur.

Eskitme Ahşap Kapı Modelleri

Ahşaptan imal edilen kapılardan en çok rağbet gören modellerin başında eskitme kapılar gelir. Hem şıklığı hem de modern görünümü ile herkesin beğenisini kazanan bu tür modellerin pek çok farklı varyasyon renk kombinasyonları bulunur. Evde, ofiste ya da pek çok farklı mekanda kullanılabilen bu eskitme kapılar;

  • Rich akrilik eskitme (antiquing),
  • Mumla eskitme gibi teknikler kullanılarak yapılır.

Antiquing yönteminde boya ve bulaşık teli ile eskitme işlemi yapılırken, mumla eskitme yönteminde öncelikle kapı zımparalanır ve astar boya sürülerek her yerine mum sürülür. Büyük bir işçilik ve emek isteyen bu tür teknikler sonrasında ise muazzam görünüme sahip eskitme kapı modelleri ortaya çıkarılır. Bu tür modellerin kusursuz olabilmesi için alanında uzman kişiler tarafından işlemlerin yapılması gerekir. Ayrıca tüm malzemelerin maksimum kalitede olması başarılı çözümlerin olmazsa olmaz gereksinimidir.

Firmamız Sanat Merdiven, her türlü kapı ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayarak, sizlere mükemmeli sunar. Ahşap malzemeden yapılan kapı modellerimizle ilgili bilgi edinmek için bizlere ulaşabilir ve bizden destek alabilirsiniz.