Merdiven Modelleri

Sayısız merdiven tasarımı mekanlara estetik değer katarlar. Merdivenler inşaat projesi kapsamında tasarlanır. Evlerinizde ya da iş yerlerinizdeki merdivenler yapısal olarak bina mimarisiyle uyum sağlayan merdivenlerdir. Modern mimarinin yöneldiği farklı eğilimler merdiven tasarımlarını da etkiliyor. Günümüzde oldukça etkileyici merdiven tasarımlarıyla karşılaşıyoruz.

Merdiven modelleri hangi malzemeden tasarlandıklarına ve ne tür bir mimari yapıda olduklarına göre değişir. Firmamızın gerçekleştirdiği projeleri inceleyerek merdivenlerin modellerini daha iyi anlayabilirsiniz. Örneğin; cam korkuluklu merdivenlerin ne kadar farklı bir estetik yarattığına tanık olabilirsiniz. Paslanmaz çelik ile tamamlanan ahşap merdivenlerin farkını görebilirsiniz. Cam korkuluk mekanlara ferah bir görüntü vermesi açısından sıklıkla tercih edilen korkuluk modelleri arasındadır.

Merdiven modelleri çeşitleri, müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda farklı özelliklerle tasarlanır. Böylece hem yaşam alanlarının hem de işletmelerin şık ve modern bir görünüm elde etmesi sağlanır. Günümüzde ahşap merdivenlere, villa merdivenlerine, dubleks merdivenlere, döner merdivenlere ve çok daha fazlasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tüm bu modeller ve özellikleri hakkında bilgi edinmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bu sayede beğendiğiniz seçeneklere bütçe dostu fiyatlarla ulaşma fırsatını değerlendirebilirsiniz. 

Merdiven Modelleri ve Fiyatları

Merdivenlerin üretimi sırasında oluşan maliyet; merdivenlerin fiyatlarını doğrudan etkiler. Üretim maliyetini ise; merdiven modellerinin tasarımından imalat aşamasındaki işçiliğe, üretim süresiden yapımı sırasında kullanılan malzemenin niteliğine kadar çok çeşitli unsurlar etkiler. Bu noktada merdivenlerin modelleri; kullanılacak yapı malzemesini ve işçiliği etkileyecek bir unsur olarak dikkatleri üzerine çeker. Malzeme ve işçilik fiyatları sürekli değiştiğinden bu değişim merdiven fiyatlarına yansır.

Merdiven modelleri seçilirken maliyetler önemli bir unsur olmakla birlikte her zaman kullanışlılık, ergonomi ve tasarım maliyet kadar dikkat edilmesi gereken faktörler olmalıdır. Seçim yaparken malzemelerin insan veya mekâna etkisine de dikkat edilmelidir. Mesela; ahşap insan sağlığı açısından da olumlu etkiler yaratır. Ahşap merdiven tasarımlarımız sadece estetik olarak değil insanın ruhuna ve sağlığına iyi geldiği için de tercih edilir. Ağaç türleri ve ahşap seçenekleri hakkında istediğiniz soruları bizimle paylaşabilirsiniz. İstediğiniz her konuda size yardımcı olmaya hazırız. Tasarım avantajları ile sunduğumuz merdivenlerde, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan estetik görünümde, kaliteli ve kullanışlı merdivenlere kavuşursunuz.

Ergonomik ve Kullanışlı Merdiven Modelleri

Merdivenlerde estetik görünüm kadar ergonomik ve kullanışlı olması çok önemli bir faktördür. Mekâna uygun fonksiyonel kullanım yanında kullanım kolaylığı da sağlayan modellerimiz ile siz değerli müşterilerimizin her zaman memnun kalmasını sağlıyoruz. Emniyet merdivenlerin yapısında da olmazsa olmaz bir durumdur. Kullanımı düşünüldüğünde herkesin rahatlıkla kullanabileceği modelleri tercih etmek uygun olacaktır. Görsel olarak çok şık ama kullanışsız merdivenler bir zaman sonra mekânın genel kullanışlığını bozacaktır. Bu açıdan kullanım amacı ve tasarım birbirinden ayrılmaz bir bütündür.
Merdivenlerin tasarımında, çocuklardan yaşlı insanlara kadar hemen herkesin ihtiyacını karşılayacak bir merdiven modeli ortaya çıkarılmalıdır. Size uygun merdiven modellerini daha iyi anlamak, ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemek açısından teknik ekibimiz yüksek standartlara dayalı değerlendirmeler yapar. Bu sayede de her zaman, daha iyi ve nitelikli ürünlerle karşınıza
geliriz.

Merdiven Modellerinde Farklı Tasarımlar

Merdiven modellerinde asıl olan tasarımdır. Hem merdiven yapımında kullanılan malzemelerin çok olması hem de hayal gücü merdivenlerin model tasarımlarının çok geniş olmasını sağlar. Kullanılacak ortama göre şekillendirilen merdivenlerde gene ortamın genel yapısında göre farklı malzemeler tek veya bir arada kolaylıkla kullanılabilir. Mesela; şık bir restoranda mermer ve ahşap olabilirken, bir villada metal bir döner merdiven kolaylıkla kullanılabilir. Ayrıca kullanışlılık yanı sıra estetik görünüm de merdivenlerin üretim aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Sizin istekleriniz ve mekânın şartları çerçevesinde, kaliteli üretim esası ile birlikte sunulan seçenekler, kolaylıkla görsel bir şölene dönüşür.

Merdiven Modellerinin İstenilen Özelliğe Göre Üretilmesi

Merdivenlerin modellerinin üretimi esnasında kullanılanın yapı malzemesinin özelliği de merdiven modelleri üzerine de etki eder. Merdivenlerin modellerinde tasarımı yapılırken mekan ve talepler genel şekli belirler. Cam veya metal, ahşap veya mermer, ferforje ya da cam tek başına veya bir arada isteğe bağlı kolaylıkla kullanılabilir. Bu noktada çok farklı malzemelerden merdiven modellerini taleplerinize göre rahatlıkla üretebiliyoruz. Ancak merdiven yapımında kullanılacak olan malzemenin yapısı da önemlidir. Mesela, bir merdiven için cam malzeme istenilebilir. Cam diğer tüm merdiven yapı malzemeleri sebebi ile uygun seçim olmayabilir. Kötü hava koşullarında cam güvenli bir kullanım sağlamayacaktır. Böyle bir durumda cam efektif bir seçim olmaz. Model ve malzeme seçiminde uzman kişilerden bilgi almak, maddi açıdan büyük avantaj saplayacaktır.