Ahşap Merdiven

Villa, dubleks ya da tripleks gibi çok katlı konutlar içinde katlar arasında geçiş yapmak için tercih edilen merdivenlerde en çok ilgi gören modellerin başında ahşap merdiven modelleri gelmektedir. Klasik bir anlayışı yansıttığı düşünülse de modern desenler ve çizgiler kullanılarak bu merdivenlerin çeşitli zevkleri yansıtan farklı konutlara uygun hale getirilmesi mümkün olabiliyor. İlk kez merdiven yapılacak alanlarda bu tür merdiven projeler hayata geçirilebilirken aynı zamanda restorasyon amaçlı olarak eski konak ve yalı gibi alanlarda da tasarlanabilmektedir.

Özellikle dairesel açılarla güçlendirilmiş modeller sadece görünüşü ile değil aynı zamanda kullanımıyla da fark yaratmaktadır. İç mekanın çok daha doğal bir görünüme sahip olması için kullanılan ahşap merdiven, günümüzde en beğenilen merdiven çeşitleri arasında yer alır. Son derece efektif bir çözüm olarak karşımıza çıkan bu merdiven türü, çok çeşitli modelleri ve tasarımları ile bir dizi seçenek sunar. Bu nedenle ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan ve bütünlüğü kusursuzca sağlayan merdiven tasarımlarının oluşturulması gerekir.

Ahşap merdiven dayanıklı yapısı ve modern görünümü ile dikkat çeker. Ayrıca nem ve ısı dengesini sağlayan bu merdiven çeşidi, aynı zamanda dekoratif yapısı ile şıklık sunar. Bazen ihtiyaç duyulan ebatlarda ahşap merdiven imal edilirken, bazen ise mevcut merdiven ahşap yapı malzemesi ile kaplanabilir.

Ahşap Merdiven Fiyatları

Konut içinde Ahşap merdiven kullanılması ilk bakıldığında estetik açıdan en iyi gözükecek olan tercihin yapıldığı anlamını taşımaktadır. Özellikle dairesel açılarla güçlendirilmiş modeller sadece görünüşü ile değil aynı zamanda kullanımıyla da fark yaratmaktadır. Kullanımı için merdivenlerin ihtiyaçları karşılamasının ötesinde bakımının kolay yapılması ve temizliğinin yapılması konusunda da büyük bir kolaylık sağlıyor.

Ahşap Merdiven Modelleri

Ahşap merdiven modelleri, sahip olduğu özellikler nedeniyle bulunduğu alana doğal ve samimi bir dokunuş kazandırır. Çok çeşitli ahşap malzemelerden özenle tasarlanan bu modeller, günümüzde yaygın olarak tercih edilir. Özgün ve sıra dışı tasarımların yanı sıra klasik ve modern seçenekler de sizleri bekler. 

Benzersiz çizgileri bünyesinde barındıran ahşap merdivenler, birbirinden farklı modelleriyle her zevke ve ihtiyaca yanıt verir. Günümüzde en sevilen seçeneklerin başında ise villa, dubleks, döner, beyaz, omurgalı ahşap merdiven tasarımları gelir. Sayfamız üzerinden mevcut seçeneklere kolaylıkla göz atabilir, modellerle ilgili detayları inceleyebilirsiniz. Bu sayede beklentilerinizi karşılayan seçeneklere zahmetsizce ulaşarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Ahşap merdiven modelleri 2022 trendlerine göz attığınızda çok çeşitli modellerin sizleri beklediğini görebilirsiniz. Bu modeller arasında özellikle ferforjeli merdivenler büyük ilgi görür. Ayrıca villa merdiven modelleri, beyaz tasarım merdivenler, içi kavisli merdiven modelleri de çok sevilir. 2022 yılında öne çıkan seçenekler arasında holde merdiven modelleri, tripleks merdivenler de yer alır. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek tüm seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Ahşap Tripleks Merdiven 

Tripleks merdiven modelleri, çokça tercih edilen seçeneklerdendir. Bulunduğu mekâna uyum sağlayan ve bütünlüğü bozmayan bu modeller, farklı malzemelerden yapılarak beğeninize sunulur. 

Bu tür modellerde basamaklar arasında açıklık bulunur ve iç yanak tasarımda yer almaz. Böylece mekân çok daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşur. Sade bir duruş sergilemesine rağmen oldukça şık ve modern bir atmosfer yaratır. 

Daha çok küçük salonlarda veya dar hollerde tercih edilen modeller, hoş bir dizayn ortaya çıkarır. Doğru bir şekilde ölçülerek yapıldığında kusursuz sonuçların elde edilmesini sağlar. Bu noktada bizden destek alabilir ve mükemmel bir merdiven modeline sahip olabilirsiniz. 

Ahşap Villa Merdiven 

Villa merdiven modelleri, çok katlı yapısı olan villalarda katlar arasında geçiş yapmanıza imkân tanır. Aynı zamanda sahip olduğu modern ve estetik detaylarla göz zevkine de hitap eder. Fazlasıyla ilgi gören ve talep edilen bu tarz modeller, özellikle kayın ağacından imal edilir. 

Merdiven girişi açılımlı ve içi radiuslu şekilde tasarlanan bu merdivenlerde korkuluk ve küpeşte de kullanılır. Daha çok klasik tarzda oluşturulan detaylar, modern çizgileri de üzerinde taşır. Böylece farklı zevklere ve beklentilere yanıt verecek yeterlilikte üretilerek satışa sunulur.  

Ahşap Dubleks Merdiven 

Dubleks merdiven modelleri, iki katlı olarak tasarlanmış olan yapılarda katlar arasındaki geçişi kolaylaştırır. Ayrıca modern ve şık tasarımıyla da dikkatleri üzerine çeker. İç mekânlarda benzersiz bir duruş sergileyen modeller, farklı tarzlara ve zevklere yanıt verir. Bu tasarımlar bulunduğu alana klasik bir tarz kazandırırken çağdaş çizgileriyle de modern bir görünüm yaratır.

Kaliteli ve dayanıklı ahşap malzemelerden imal edildiği için uzun ömürlü olan bu modeller, bütçenizi korur. Yıllarca kullanılmasına rağmen ilk günkü estetik görünümünü korumayı başarır. Siz de merdiven uygulamaları için başarılı çözümler elde etmek için bizden destek alabilirsiniz. Böylece çağdaş ve bütçe dostu modellerden kolaylıkla yararlanabilir, ihtiyaçlarınızı zahmetsizce karşılayabilirsiniz. 

Ahşap Beyaz Merdiven 

Beyaz merdiven modelleri, son dönemlerin en popüler merdiven uygulamaları arasında yer alır. İç mekâna benzersiz bir dokunuş kazandıran bu modeller, ferah ve geniş bir görünüm de yaratır. Ayrıca farklı tarzlara hitap etme konusunda oldukça başarılıdır. Farklı tarzlardaki eşyalarla mükemmel bir uyum yakalayarak kullanım kolaylığı sağlar. 

Meşe ya da ceviz ağacından yapılarak beğeninize sunulan bu tasarımlar, beyaz rengiyle göz doldurur. İsterseniz merdivenin tamamı beyaz renge boyanabilir dilerseniz de küpeşte ve basamak kısımları farklı renkte olabilir. 

Ahşap Döner Merdiven 

Döner merdiven modelleri, çift taraflı düz yanak taşıyıcı ile oluşturulur. Özellikle işçilik bakımından kolaylığı ile dikkatleri üzerine çeken bu tasarımlar, oldukça rağbet görür. Çok çeşitli modellerle tasarlanarak beğeninize sunulan merdivenler, her ihtiyaca yanıt verir. 

Bu tür merdivenler daha çok dar ve kısa alanlarda ideal bir duruş sergiler. Fazla alan kaplamaz ve mekânın kullanışlı olmasına katkıda bulunur. Görsel olarak da gözü yormaz, aksine ferah ve rahat bir atmosfer oluşturur.

Ahşap Omurgalı Merdiven 

Omurgalı merdiven modelleri, sıradanlıktan uzaklaşmak isteyen ve özgün bir tarz oluşturmayı hedefleyen kişilerin favorisidir. Estetik görünümüyle oldukça etkileyici olan bu modeller, iç mekâna bambaşka bir hava kazandırır.

Bu tür omurgalı merdivenlerin iki farklı üretim tekniği vardır. Birinde taşıyıcı tek parça halindedir. Bu model duvardan ya da ortadan desteksizdir. Diğerinde ise destek bulunur. Bunların alanında uzman kişiler tarafından özenli bir işçilikle yapılması önemlidir. Böylece istenen tasarım kolaylıkla elde edilebilir. 

Dilediğiniz zaman sayfamızda yer alan ahşap merdiven modellerini inceleyebilir ve detaylı özelliklerine göz atabilirsiniz. Bu sayede üstün kalitede merdiven uygulamalarına bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

Ahşap Merdiven İmalatı

Ahşap merdivenler en ideal konut içi merdiven uygulamalarından olsalar da bu merdivenlerin nasıl hayata geçirilmiş olduğu ayrıca önemli olmaktadır. Özellikle korkuluk ve trabzan gibi bölümlerin işçilik anlamında çok fazla beceri talep etmesi Ahşap merdiven yaptırırken mutlaka deneyimli firmalarla çalışmak gerektiğini gösteriyor. Projelendirmesine ve montajına büyük önem verdiğimiz uygulamamız için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ev içi ahşap merdiven ölçüleri nasıl alınmaktadır?

Ev içi merdivenlerin sorunsuz kullanım imkanı sunması ve ideal bir duruş sergilemesi için doğru ölçülerde tasarlanmış olması gerekir. Normal şartlarda evlerde ana ve yardımcı merdivenler bulunur. Ana merdivenlerin standart olarak basamak yüksekliği 28 cm iken rıht yüksekliği 17,5 cm civarındadır. Bu ölçüler çatı katına ya da bodrum kata inmek için kullanılan yardımcı merdivenlerde ise farklılaşır. Çoğu zaman ebat olarak daha minimal olan bu merdivenlerde ise basamak genişliği daha çok 21 cm iken rıht genişliği de 21 cm’dir. Ancak merdivenin kurulacağı alana, iç mekanın genel dekorasyonuna, uygulanacak olan merdivenin modeline, müşterilerin özel taleplerine göre bu ölçülerde değişiklikler görülebilir. 

Ahşap merdiven kullanımının avantajları nelerdir?

Çok katlı evlerde katlar arası geçişi kolaylaştırmak ve güvenli bir alan yaratmak adına tercih edilen ahşap merdivenler, aynı zamanda şık ve dekoratif bir duruş da sergiler. Bu tür merdiven sistemleri doğru ellerden çıktığı sürece sağlam ve güvenilir olur. Özellikle deprem gibi doğal afetlerde bile fazlasıyla dirençli olan bu modeller, mekandaki ısı dengesini koruma konusunda da oldukça başarılıdır. Çok çeşitli modelleriyle ön çıkan ve maksimum memnuniyet yaratan ahşap merdivenler, farklı stillere uyum sağlayarak ihtiyaçlara eksiksiz yanıt verir. 

Ahşap merdiven ve mermer merdiven arasındaki fark nedir?

Günümüzde sıklıkla tercih edilen ahşap merdiven ve mermer merdiven arasında oldukça fark vardır. Mermer merdiven kullanım açısından özellikle iş yerlerinde, ofislerde ve kurumsal alanlarda sıkça tercih edilirken günümüzde evlerde de kullanılabilir. Ancak kaymama özelliğiyle öne çıkan bu tarz merdivenlerde basamakların düzgün olması çok önemlidir. Bununla birlikte ahşap tasarımlı modeller mekana oldukça samimi ve doğal bir hava kazandırır. İşlenmesi aşamasında çok çeşitli alternatifler sunarak farklı tarzlara hitap eder. Bu günlerde mermer detaylı ahşap merdivenler de çok sevilir. Mermerin sıra dışı görünümü ve ahşabın benzersiz duruşu ile şık merdiven sistemleri elde edebilirsiniz. 

Ahşap merdiven basamağı hangi ağaçtan yapılır?

Ahşap merdiven basamağında kullanılan ağaç çeşitleri zengin bir seçenek yelpazesine sahiptir. Özellikle kayın ve çam ağacından yapılan tasarımlar ekonomik olması bakımından sıkça tercih edilir. Ancak bu tasarımlar nemden çabuk etkilendiği için bakımına ve temizliğine dikkat edilmelidir. Meşe ağacından yapılan merdivenler ise dayanıklı ve şık duruşuyla ön plana çıkar. Bu nedenle sadece iç mekanlarda değil, dış mekanlarda da yaygın olarak kullanılır. Evinizdeki merdivenler için tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri de sapelli ağacıdır. Kolaylıkla esnemeyen bu tür ahşaplar, farklı tonlardaki doğal rengiyle ve kolay cilalanabilir olmasıyla memnuniyet yaratır. 

Evlerde tercih edilen ahşap merdiven modelleri hangileridir?

Yenilenen teknolojiyle birlikte günümüzde birbirinden farklı şık ve kullanışlı ahşap merdiven modelleri bulunur. Evlerde muazzam bir duruşa sahip olan bu modeller, her tarza ve şekle uyum göstermesiyle dikkatleri üzerine çeker. Özellikle evlerin en çok tercih edilen dubleks merdiven modelleri, estetik açıdan ideal sonuçlar ortaya çıkarırken güvenli kullanım olanağı da sunar. Bunlar farklı renklerde ve modellerde olabileceği gibi farklı malzemelerden destek alınarak da kusursuz modeller elde edilebilir. Bu noktada firmamız bünyesinde yer alan seçenekleri inceleyerek kendiniz için ideal olan seçenekleri belirleyebilirsiniz.