Merdiven Korkulukları

Merdiven korkulukları güvenliği sağlarken aynı zamanda merdiven tasarımına istediğiniz havayı katmaya yarayan en önemli unsurdur. Korkuluklar ve merdiven basamakları birbiriyle bağlantılıdır. Farklı tarzlar yaratmak için korkuluklar daha değişik stillerde seçilebilir. Ya da daha sofistike bir tarz için basmaklar ve korkuluklar yumuşak geçişlerle birbirini tamamlar.

Merdiven modellerini tasarlarken isteğinize uygun korkuluk çeşitleri sunuyoruz. Nasıl bir tasarım istiyorsanız, ona göre seçim yapabilirsiniz. İç mekânda ya da dış mekânda nasıl bir estetik görünüm isteniyorsa korkuluklar da buna göre tasarlanabilir.

Korkuluklarda çok farklı seçimler yapma şansınız var. Modern mimaride merdiven korkulukları çok farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Zıtlıklarla ya da uyumla oldukça şık tasarımlar yaratılabiliyor.

Merdiven Korkulukları ve Modelleri

Ahşap merdiven işlemlerinde size özel detaylarla estetik tarzınızı yansıtmanızı sağlıyoruz. Merdiven tasarımlarımızda korkuluk seçeneklerini oldukça geniş tutuyoruz. Farklı tarzlardaki merdiven modellerine uygun merdiven korkulukları arasından seçim yapabilirsiniz.Bu da mekanınızın tarzına uyacak farklı alternatiflerinizin olmasını sağlıyor.

Korkuluk çeşitlerinde ahşap küpeşte, paslanmaz korkuluk ve ferforje korkuluk seçenekleri bulunuyor. Ahşaplarda farklı ağaç türü tercih edebiliyorsunuz. Farklı renklerde, eskitme görünümde korkuluklar tasarlayabiliyoruz. Motifli, özel işçilik ürünü olan ferforje korkuluklar ise oldukça şık tasarımlar yaratmamızı sağlıyor.

Paslanmaz çubuklar ve ahşabın birleşiminden oluşan oldukça farklı modelleri de değerlendirebilirsiniz. Paslanmaz korkuluklar cam ya da ahşapla bütünleştirilerek çok daha farklı tasarımlar sunulabiliyor. Metal, cam ya da ahşap malzemeden imal edilen korkuluk seçeneklerimiz oldukça farklı estetik görünümler yaratıyor.

Ahşap Korkuluk Modelleri

Merdivenler için ahşap korkuluk modellerinin önemli bir yeri vardır. Sadece basamakların mükemmel görünmesi yetmez. Bütünlük, uyum ve sağlamlık çok önemlidir. Ahşap korkuluk modellerinde aynı tür ağaçtan yapılmış korkuluklar uyumu tamamlar. Basamaklar ve korkuluk arasındaki uyum yaşam alanının dekor özelliklerine de bağlı olarak tasarlanıyor.

Ne tür bir ahşap korkuluk tercih edileceği hem basamakların tasarımı hem de evin iç mimarisiyle ilgili. Duvarların rengi ya da lamine parkelerin rengi bile bu seçimi etkileyecektir. Her ince detay bütünün kusursuz olması için dikkatle seçilmelidir. Bu konuda firma olarak uzman görüşlerimizle her zaman yanınızdayız.

Hangi ahşap merdiven tasarımında hangi ahşap korkuluk kullanılmalı sorusunu her zaman en iyi şekilde yanıtlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Tabi, en önemli şey sizin estetik tarzınızı yakalamanızdır. Bu nedenle onlarca farklı seçeneği kendi hayalinizdeki tasarıma göre değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz, hayal ettiğiniz merdiven tasarımının en önemli tamamlayıcısının koruluklar olduğunu unutmayın. Bu nedenle korkuluk çeşitleri konusunda çok fazla ve kaliteli seçenek sunuyoruz.

Ne kadar fazla seçeneğiniz olursa o kadar uygun bir seçim yapma şansınız olur. Koyu renk ahşap basamakları belki de açık renk ahşap korkuluklarla tamamlamak isteyeceksiniz. Ya da her noktada aynı renk tonlarını görmek isteyeceksiniz. Karar tamamen size kalmış. Biz çalışmalarımızı uygularken sizin fikirlerinizi odak noktasına koyuyoruz. Size sadece seçim yapmak ve istemek kalıyor.

Sanat Merdiven olarak merdivenlerden korkuluk seçimlerine kadar size geniş bir seçenek alternatifi sunarak, ortamlarınıza en iyi uyacak parçaları seçmenizi sağlıyoruz. Kaliteli malzemeleri, kaliteli işçilik ile birleştirerek uzun süreler keyifle kullanacağınız tasarımlar sunuyoruz.

Merdivenin Korkuluk ile Uyumu

Ahşap malzemeler ile merdiven korkuluk tasarımlarında modern tarzlarda estetik görünümler yaratmak mümkün. Ahşap merdivenler ahşap korkuluklarla ya da metal korkuluklarla tamamlanabilir. Ya da ferforje korkuluklar ahşap basamaklarla uyumlu bir tarz yaratır. Zıtlıkları ya da uyumu birçok farklı şekilde değerlendirebilir.

Ahşabın doğallığını metalin modernliğiyle birleştirebiliyoruz. Ahşap merdivenlere uygun korkuluk çeşitleri oldukça fazla. Ne tür bir dekorasyon tarzıyla uyum sağlamak istediğinize bakarak karar verebilirsiniz. Eviniz için özel bir ahşap merdiven korkulukların tasarımını istiyorsanız korkulukları da ahşapla tamamlayabilirsiniz. Aynı tür ağaçtan imal edilen ahşap korkuluklar gayet şık durur. Tabi farklı tarzlar da deneyebilirsiniz.

Ahşabı, cam ve metalle de tamamlayabilirsiniz. Ya da ahşap korkuluklarda farklı stiller tercih edebilirsiniz. Ahşap merdiven korkuluk tasarımlarında korkuluk ölçüleri oldukça önemlidir. Doğru ölçülerle istenen uygulama yapılır. Sağlam ve estetik açıdan kusursuz merdiven tasarımlarında bu detaylara çok dikkat ediyoruz. Tasarımın başından sonuna her aşamasında sizin de fikirleriniz alınıyor. İsteklerinize göre yeniden planlamalar yapılabiliyor.