Omurgalı Merdiven

Modern mimarinin en popüler ögelerinden biri farklı stillerdeki merdivenlerdir. İç mekânlarda tercih edilen omurgalı merdiven, ortaya koyduğu estetikle oldukça etkileyicidir. Bulunduğu alana bambaşka bir hava katar. Bu merdivenler yetenekli ve deneyimli ustaların ellerinden çıkar.

Omurgalı tarzındaki merdivenler iki farklı şekilde tasarlanır. Birinci yöntemde tek parça, bir kat olan merdiven taşıyıcısı, ortadan ve duvardan desteksiz olarak üretilir. Farklı ve estetik bir görümün sunan bu merdiven modeli kullanım açısından da rahatlık sunar. İstenen alana istenen şekilde uygulanabilir. Bu tür merdiven modelini tasarlamak için bu işte deneyimli olmak şarttır. İnce işçilik ve yetenek gerektiren bir tasarım şeklidir.

Omurgalı merdiven türünde taşıyıcı özellikte olan omurga kısmı tek parçadır. Ayrıca zeminden basamağın altına herhangi bir dayanak ihtiyacına gereksinim duyulmayan bu model için çok daha kapsamlı bir işçilik gerekir. Estetik açıdan başarılı sonuçlar sunan omurgalı merdiven, buna ek olarak sağlam yapısı ile çok daha kullanışlı ve uzun ömürlüdür.

Çok sayıda çeşitli merdiven modelleri ile firmamız Sanat Merdiven, her zaman çözüm odaklı hareket ederek ihtiyaçlarınız için en ideal çözümleri sunar. Daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilir ve deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz.

Omurgalı Merdiven Modelleri

Bu tür merdivenlerde farklı tasarımlar tercih etmek mümkündür. Firmamız birçok farklı tasarıma imza atmıştır. Paslanmaz, cam, ferforje veya ahşap korkuluklarla tamamlanabilen farklı modellerimiz bulunuyor.

Omurgalı tarzındaki merdivenlerin yapısal biçimleri de farklı olabiliyor. Tasarım yapılan ahşap türü de değişebilir. Tercih edilen tasarım özelliklerine göre farklı modeller üretiliyor.
Omurgalı merdiven projelerimiz size farklı tasarımlar hakkında fikir verecektir;

  • Tek Parça Yekpare Omurgalı Tarz Merdiven
  • Çift Omurga Taşıyıcılı Merdiven

Hem dış mekân hem de iç mekân için tasarladığımız modellerin görsel olarak dainceleyebilirsiniz. Metalik görüntü ya da ahşap görüntü hoşunuza gidebilir. İç mekânlarda daha çok ahşabın farklı türleri tercih ediliyor. Duvardan bağımsız modeller oldukça şık ve farklı bir estetik yaratıyor. Tek parça ve çift omurgalı yapı da görünüm açısında farklılıklar sunuyor.

Omurgalı Ahşap Merdiven

Omurgalı tarzındaki merdivenlerde sunduğumuz modern ve farklı tasarımları ahşap merdiven modellerimizde de sunuyoruz. Omurgalı merdivende ağacın türüne göre doku ve görünüm de değişiyor. Kayın, meşe ya da farklı bir ağaç türü tercih edebiliyorsunuz. Tercihinize göre ahşap merdiven tasarlanıyor. Ancak öncesinde ekibimiz merdiven alanında bir keşif yapıyor. Ölçülere dikkat ederek plan hazırlanıyor.
Çalışma öncesi süreç planı hazırlanırken dikkat edilen noktalar;

  • Merdiven basamaklarının sayısı,
  • Merdiven basamaklarının ölçüleri,
  • Küpeşte ve korkuluk ölçüleri, şeklindedir.

Ahşap merdiven yapımındaki hassasiyet omurgalı merdiven tasarımında da geçelidir. Mekânın ölçüleri, yapısı, kullanılan malzeme yüksek dikkat gerektiriyor. Kaliteli malzemeden çok dikkati şekilde tasarım yapılması gerekiyor. Bu alanda uzman olan firmamız tüm detaylarda yüksek kalite standartlarını sağlıyor.

Bu çeşit merdivenlerde, ahşap tasarımlarında başarılı projelerimize sitemizden göz atabilirsiniz. Korkuluk çeşitleri de oldukça farklı seçenekler sunuyor. Merdiveni tamamlayan korkuluklar, tasarımlara artı değer katarken merdivenin tarzının da ortaya çıkmasını sağlayan önemli parçalar haline geliyor.

Merdiven modeli seçerken her detaya dikkat etmelisiniz. Nasıl bir korkuluk, nasıl basamaklar sorularını sorarken yanınızdayız. Mimari estetiğinize en uygun tasarımları bulmanızı sağlıyoruz. Mekanınıza özel merdiven tasarımlarımız için bizi arayabilirsiniz.

Desteksiz Omurgalı Merdiven

Omurgalı merdivenlerde, tek parça ve sabit omurgalı metal konstrüksiyonlarla paslanmazdan ya da demirden taşıyıcısını oluşturarak basamağını ahşap veya cam basamak yapmaktayız. Omurgalı merdiven orta kısmındaki tek parça ile birlikte duvardan bağımsız ve boşlukta olmasından dolayı çok şık ve dekoratif görünüme sahiptir. Her türlü büyüklükteki mekanın
ölçülerine uygun olarak yapılabilen merdiven çeşitlerindendir ve aynı zamanda boşlukta duran bir görüntü oluşturan omurgalı merdiven modelleri ile özellikle ofis ortamlarında ve yaşam mekânlarında tercih edilmektedir. Tek parçadan imal edilen omurga, sağlam yapısı ile birlikte aynı zamanda kullanışlı ve son dönemlerin modern tercihidir.

Omurgalı merdiven tek parça ve sabit omurgalı olduğu için bu imalat çeşidi çok sağlam ve kullanışlıdır. Diğer birbirine geçmeli hareketli omurgalı modellerdeki sallantı, esneme gibi rahatsızlıklar bu imalatta karşınıza çıkmamaktadır.

Sanat merdiven olarak merdiven tasarımlarımızda her detayı özenle planlıyoruz. Seçtiğimiz malzemeler yetenekli ellerde hayat buluyor. Böylece uzun yıllar dayanıklı ve kusursuz merdiven modellerine imza atıyoruz.

Kullanım alanını rahatlatacak tasarımlar sunuyoruz. Omurgalı merdiven için de aynı şey geçerlidir bu tarz merdivenlerde malzeme de önemlidir. Çünkü yapıyı ayakta tutan malzemedir. Aynı zamanda statik hesabı ve işçilik de çok önemlidir. Bu tür merdivenlerin sağlamlığını bu faktörler belirler.