Merdiven Tasarımları

Dubleks ya da tripleks yapılarda ihtiyaç duyulan merdivenlerin gösterişli ve şık bir merdiven oluşması için uzman tasarımcıların ön çalışması ile iç mekan dekorasyonuna en uygun şekilde yapılması çok önemlidir. Bu yapılan ön çalışma ile birlikte, daha nitelikli ürünleri yan yana değerlendirmek mümkün olmaktadır. Kaliteli malzemeler, kullanışlı ürün seçenekleri ve yeteneklerin konuştuğu noktada, merdiven tasarımları uzmanlığı ile ön plana çıkmaktadır.

Bu noktada hizmet vermekte olan firmamız uzun zamandır eşsiz merdiven tasarımları ile son derece yüz güldüren hizmetlere imza atmaktadır. Merdiven tasarımları oldukça detaylı bir çalışma gerektirir. Mekanın iç dekoruna en uygun merdiven modelleri tasarlanarak, başarılı çözümler oluşturulmalıdır. Bu sayede iç mekandaki merdiven ihtiyacı en iyi şekilde karşılanır.

En Popüler Merdiven Tasarımları

Klasik merdiven tarzındaki tasarımların yanı sıra modern modeller ile sadeliğin ve şıklığın bir araya getirilmesi sağlanır. Örneğin; paslanmaz krom korkuluk ile ahşap ya da cam malzemelerin bir araya getirildiği merdiven modelleri günümüzde oldukça popülerdir.

Ayrıca sıra dışı korkuluk alternatifleri de sıklıkla kullanılan merdiven tasarımları arasında yer alır, dayanıklı ve kaliteli malzemelerden imal edilen merdivenlerin uzun süreli sorunsuz kullanımı uzun vadede maddi açıdan avantaj sağlar.

Özellikle villalarda kullanımı yaygın olarak dubleks merdiven, konforlu ve şık bir görünüm sunmalıdır. Eğer ahşap merdiven tasarımı gerçekleştirilecek ise, kullanılacak olan ağacın nitelikleri iyi bilinmelidir. Böylece ihtiyacı karşılayabilecek yeterlilikte olup olmadığı belirlenebilir. Bununla birlikte her şeyden önce evin dekorasyonuna uyumlu olan merdiven modellerinin tasarlanması gerekir. Aksi takdirde ne kadar sağlam ve dayanıklı olsa da memnun edici sonuçlar elde edilemez.

Ahşap Merdiven Tasarımları

Son zamanlarda hem evlerde hem de iş yerlerinde gösterişli ve ahşap merdiven tasarımı ön plana çıkmıştır. Uzman tasarımcılar tarafından hazırlanan bu tür merdiven modelleri, çok daha fonksiyonel ve niteliklidir.

Kaliteli malzemelerin kullanılması ile imal edilen bu gösterişli ürünler, oldukça kullanışlıdır. Her bir merdiven modelinin kendine has becerisi ve uzmanlığı vardır. Böylece üstün kalitede muazzam şıklığa sahip olan merdivenlerin tasarımı gerçekleştirilir.

Herkesin memnuniyetini kazanan bu tür merdiven tasarımları arasında genellikle ahşap merdivenler yer alır. Çok farklı modellerle üretilen ahşap merdivenlerin dönerli kullanımları oldukça yaygındır. Ayrıca pirinç, cam ya da krom gibi malzemelerden yapılan merdiven korkulukları ile tasarlanan bu ahşap merdivenlerin çok farklı konseptleri olabilir. Böylece çağdaş ve modern bir iç dekor oluşumu gerçekleştirilir.

Sıra Dışı Merdiven Tasarımları

Son yıllarda insanlar klasik merdiven modellerinden ziyade, sıra dışı ve farklı tasarımlara yönelmektedir. Bu tür farklılıklar genellikle modern zamanın izlerini taşırken, fonksiyonelliğin avantajını da sunar.

Çok çeşitli renkler, desenler ve motifler ile farklı merdiven modelleri tasarlanarak, modern dekorasyon örnekleri oluşturulabilir. Özellikle güzel kontrast oluşumları ile detaylandırılan merdivenlerin tasarımları, her geçen gün daha çok rağbet görmektedir.

Tasarlanan sıra dışı merdiven modellerinin üretimi ve kurulumu daha zor ve zahmetlidir. Bununla birlikte çok daha estetik ve hoş bir görünüm ortaya çıkar. Ayrıca en dar alanlarda bile kavisli merdiven modelleri ile kullanım kolaylığı sağlanır.

Doğru Merdiven Tasarım Süreci

İç mekan merdiven ihtiyacının en iyi şekilde karşılanması için tasarım sürecinin kusursuz bir şekilde yapılması gerekir. Bu da ancak alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilebilir. Aksi takdirde başarılı çözümlerin oluşturulması imkansız hale gelir.

Öncelikle mekanın dekorasyonuna ve yapısına en uygun modellerin belirlenmesi önemlidir. Bu merdiven modelleri arasından en ideal seçimlerin yapılması ve merdiven tasarımları konusunda doğru adımların atılması gerekir.

Şık bir görünüm ne kadar önemli ise, fonksiyonellik ve dayanıklılık da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle kaliteli malzemelerden üretilen modellerin tasarlanması ön planda olmalıdır. Ayrıca bulunduğu mekanda kolaylık sağlayan tasarımlara yer verilmelidir. İhtiyaçlar doğru şekilde belirlenirse, tasarlanan merdivenin nitelikleri de ona göre seçilir.

Sanat Merdiven olarak her zaman sizlerin yanındayız. İç mekan merdiven ihtiyacınıza mümkün olan en kısa sürede başarılı çözümler getiriyoruz. Uzman ekibimiz ile sizlere üstün kaliteyi sunmaktayız. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilir ve bizden destek alabilirsiniz.

Dış mekan merdiven tasarımlarında kullanılan malzemeler nelerdir?

Ahşap merdivenler hem iç hem de dış mekanlarda sıkça kullanılır. Özellikle dış mekanlarda kullanılan merdiven sistemlerinin imalatında kullanılan malzemeler büyük önem taşır. Bu malzemelerin yağmur, rüzgâr veya güneş gibi her türlü hava koşuluna karşı fazlasıyla dirençli olması gerekir. Bu noktada en çok tercih edilen malzemelerin başında ise meşe ağacı gelir. Bu tür ahşap merdiven sistemlerinde en fazla kullanılan malzemelerden biri olan meşe ağacı, uzun ömürlüdür ve konforlu kullanım imkanı sunar. Çünkü suya, neme ve güneş ışınlarına karşı dayanıklılık gösterir. 

Ev içi merdiven tasarımlarında hangi malzemeler kullanılır?

Evlerde ya da ofis, işletme gibi mekânların iç alanlarında katlar arası geçiş sağlayan merdiven sistemlerinde ise iroko, sapelli, dusia gibi ağaçlardan elde edilen ahşaplar yaygın olarak kullanılır. Sağlam olması nedeniyle büyük ilgi gören bu malzemeler, dekoratif açıdan da kusursuz bir duruş sergiler. İşlenmesi kolay olan malzemeler, çeşitli renk tonlarıyla büyüleyici modellerin oluşmasına imkân tanır. Şık ve dayanıklı olduğu kadar doğal bir görünüm sunan bu malzemeler, sağlıklı kullanım imkanı sunmasıyla da maksimum memnuniyet yaratır.

Merdiven tasarımları yapılırken nelere dikkat edilir?

Merdiven tasarımları yapılırken pek çok farklı detaya özen gösterilmesi gerekir. Bu noktada özellikle merdivenin kurulacağı alan ve kullanım amacı oldukça önemlidir. Merdivenin ne kadar sıklıkla kullanılacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca merdivenin mekânın girişine yakın konumda olmasına özen gösterilmesi gerekir. Evin dekorasyonuna ve kendi tarzınıza hitap eden modelleri belirlemeniz, aynı zamanda güvenli bir kullanım imkânı sunan seçeneklere yönelmeniz faydalı olur. Özellikle yaşlıların ve çocukların bulunduğu evlerde korkulukların en iyi şekilde yapılmış olması gerekir. Böylece uzun süreli kullanım gerçekleştirebilir, gönül rahatlığıyla evinizde hareket edebilirsiniz.

Ahşap merdiven tasarımlarında tercih edilen modeller hangileridir?

Ahşap merdiven tasarımlarında çok çeşitli modeller bulunur. Bunlar farklı tarzlara ve stillere uyum sağlayarak beklentilere eksiksiz yanıt verir. Merdivenin konumlandırılacağı alana göre döner merdivenlerden yararlanabileceğiniz gibi; dubleks merdiven seçeneklerine de yönelebilirsiniz. Son yıllarda beyaz merdiven modellerine olan ilgi de oldukça fazladır. Bu tür ahşap merdivenlerin duruşuna benzersiz bir dokunuş kazandıran korkuluk kısımları, sadece ahşap değil cam ya da paslanmaz malzemelerden de imal edilebilir. Tüm bu seçenekleri görmek ve beğendiğiniz modelleri belirlemek için bizden destek alabilirsiniz. Böylece en doğru kararı verebilir; kullanışlı, güvenilir ve estetik ahşap merdiven sistemleri sahip olmanın avantajını yaşayabilirsiniz.