Beyaz Merdiven

Modern bir görünüm için en ideal merdiven çeşitlerinden biri olan beyaz merdiven, iç mekan dizaynında hoş bir görsel estetik sunar. Son zamanların en çok tercih edilen merdiven uygulaması olarak karşımıza çıkan bu yapı malzemesi, pek çok alanda kullanılır. Dayanıklı yapısı ile uzun süreli kullanıma olanak sağlamasının yanı sıra, şıklığın ortaya çıkarılmasında oldukça etkilidir.

Özellikle çok katlı konutlarda çok şık olması sebebi ile yer alan bu merdivenlerin çok sayıda modeli bulunur. Böylece hem klasik hem de modern hava oluşturmak için en ideal alternatifler arasındadır.

Özel olarak imalatı yapılan bu merdivenin çok sayıda renk seçeneği mevcuttur. Ayrıca çağdaş çizgiler ve motifler ile iç dekorasyon ile uyumlu şekilde üretilir. Böylece bu merdiven çeşidinin en ideal hali kullanıcılara sunularak, başarılı sonuçların elde edilmesi sağlanır.

Son zamanların en çok dikkat çeken merdiven modelleri arasında yer alan beyaz merdiven, mekanın hem çok daha modern hem de şık görünmesini sağlar. Dayanıklı yapısı nedeniyle sıklıkla tercih edilen bu model, aynı zamanda ilgi çekici merdiven tasarımları için de idealdir.

Beyaz Merdiven Modelleri

Beyaz merdiven modelleri mekana özel olarak imal edilir ve mekandaki genel bütünlüğün en iyi şekilde sağlanması amaçlanır. Bunların her biri beyaz veya farklı renklerde de yapılabilir ve ustalık gerektiren işlemler sonucu üretilir. Böylece oldukça zorlu ve zahmetli bir üretim süreci sonrası, iç mekan için en başarılı çözüm oluşturulur.

Özellikle evlerde yaygın olarak tercih edilen beyaz merdiven modelleri, ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilecek yeterlilikte gerçekleştirilir. Bu sayede iç mekanın en ideal merdiven uygulaması ile tamamlanması amaçlanır.

Beyaz Merdiven Modellerinde Korkuluk Seçimi

Çok katlı evlerde yaygın olarak kullanılan beyaz merdiven, özellikle beyazın ağırlıklı olduğu evlerde büyük beğeni görür. Siyah ya da Ahşap renklerle merdivenin tekdüzeliği kırılarak, evin dekorasyonuna hareket getirmek mümkündür. İç dekorun bütünü ile uyum içerisinde olan merdiven modellerinin seçilmesi önemlidir. Bu süreçte yine en ideal korkuluğun belirlenmesi gerekir. Örneğin; korkuluklardaki dikmelerde ve basamakların dik kısımlarında beyaz renk kullanılırsa, merdivenin iki kenarında yer alan tutamakların koyu renk olması hoş ve şık bir görünüm yaratır.

Ayrıca güvenli kullanım da çok önemlidir. Bu nedenle merdivenin korkuluk kısımları sağlam olmalıdır. Böylece iniş çıkışlarda herhangi bir kaza ile karşı karşıya gelinmez.

Korkuluklarda pek çok malzeme kullanılabilir. Bu süreçte sağlam ve dayanıklı malzemeler tercih edilmelidir. Mesela paslanmaz özellikte olan krom korkuluklar sıklıkla tercih edilir. Bu tür korkuluklar sade ve minimalist bir mimari ortaya koyar. Bunun yanı sıra cam ya da ahşap merdiven korkulukları da yaygın olarak kullanılır.

Beyaz Merdiven Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İç mekanda kullanılan beyaz merdiven fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişir. Bu nedenle her bir detayın dikkatle incelenmesi gerekir. Örneğin;

  • Merdivenin modeli,
  • Merdivenin üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi,
  • Tasarımda istenen detaylar,
  • Korkulukların çeşidi ve malzemesi,
  • Merdiven üretiminde gerçekleşen işçilik süreci gibi unsurlar göz önünde bulundurularak fiyatlar belirlenir.

Sanat Merdiven olarak alanında uzman ve deneyimli ekibimiz ile sizlere en iyi çözümleri sunmayı hedefliyoruz. Kaliteyi sizler için ortaya koyuyoruz. İç mekanlarınızdaki merdiven ihtiyacınız için bizlere başvurabilir ve bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beyaz Merdiven Tasarım Süreci

Genel olarak evlerde kullanımı yaygın olan beyaz merdiven, mekanın iç mimarisi ile bir bütün oluşturması ve ortaya şık bir görünüm çıkarması sağlanır. Bu süreçte merdivenin rengine, boya türüne, modeline, korkuluklarının malzemesine ve şekline karar verilir.

Doğru kararların verilebilmesi ve en ideal merdiven tasarımının yapılabilmesi için mekanın detaylı olarak incelenmesi gerekir. Şıklığın yanı sıra kullanışlılık da oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar. Mekanın ferah olması ve sade bir görünüm sunması öncelikli konular arasında yer alır.

Ayrıca merdiven tasarımının en doğru şekilde yapılması kurulum ve montaj aşaması için büyük önem taşır. Aksi taksirde ilerleyen süreçte birçok sorun ortaya çıkabilir. Bu nedenle montaj alanına hazır olarak gelecek olan merdivenin kusursuz bir şekilde tasarlanmış olması gerekir. Böylece üretim ve kurulum süreçleri de sorunsuz ve hızlı olur.

Beyaz Merdiven Özellikleri

Son zamanların vazgeçilmezleri arasında yer alan bu merdiven, her geçen gün daha da popüler hale gelmektedir. Genel olarak dayanıklılık ve şıklık sunan bu merdiven türü, çok çeşitli modelleri ile kullanıcılara pek çok alternatif sağlar. Ayrıca kusursuz yapılan merdiven tasarımları ile başta konutlar olmak üzere çok sayıda yapı projesinde kendisine yer bulur.

Bu tarz merdivenler ile mekanın sade görünmesi sağlanırken, aynı zamanda şıklığın keyfine varılır. Yapısı itibari ile mekanın daha ferah ve geniş görünmesine yardımcı olur. Ayrıca sağlam yapısı ile sese ya da sallanmaya neden olmaz.

Beyaz Merdiven Üretim ve Montaj Süreci

Tasarım süreci doğru şekilde tamamlanan bu tarz bir merdiven, üretilir ve monte edilir. Üretim sürecini en çok zorlayan aşama ise işçiliktir. Özellikle el işçiliğinin gerektirdiği işlemler zahmetli ve vakit alan süreçlerdir.

Mekanın ihtiyacını tamamıyla karşılayan çözümler için, tasarım üretim sürecinin doğru yapılması ve montaj aşamalarının kusursuz olması gerekir. Böylece uzun süreli kullanımlarda herhangi bir problemle karşılaşılmaz.