Döner Merdiven

Çift taraflı düz yanak taşıyıcı ile oluşturulan döner merdiven, özellikle nisbeten kolay işçilik ile nedeniyle yaygın olarak kullanılır. Kısa ve dar alanlar için kullanılabilen bir merdiven çeşidi olan bu merdivenler genel olarak masif ahşaptan üretilir. Hemen hemen her ölçüde yapılabilir olması ise kullanıcılar için büyük bir avantajdır.

Sadece klasik görünüm değil, modern bir hava da sergileyebilen bu tür merdivenler çok farklı modellerde imal edilebilir. Böylece çok daha modern ve sıra dışı dekor ortaya çıkarılır.

Döner tarzındaki merdivenlerin sağlam olabilmesi için titiz bir çalışma ile yapılması şarttır böylece ses ya da sallanma gibi problemlerin önüne geçilir. Ayrıca küpeşte ve korkuluk gibi detaylar ile hem güvenlik konusunda önlem alınır, hem de şık ve estetik görünüm yaratılır. Bu tür detaylar kullanıcıların isteğine ve ihtiyacına göre şekillendirilir.

Döner merdiven çift taraflı düz yanak taşıyıcı ile oluşturularak yapılmaktadır. Çok fazla yer kaplamadan kısa ve dar bir alanda bile kullanılabilen döner merdiven Çok yer kaplamayan ve dar alanlar için sıklıkla tercih edilen modeldir, merdiven çeşitleri içerisinde nispeten uygun fiyatlıdır.

Merdivenin bütün basamakları döner şekilde tasarlanır ve isteğe göre masif ahşap kullanılarak her ölçüye uygun şekilde imal edilir. Bazen klasik tasarımlar ile geleneksel görünüm ortaya çıkarılırken, bazen de sıra dışı tasarımlar ile modern ve şık dizayn elde edilir.

Döner Merdiven Modelleri

Dar ve küçük alanlar için kurtarıcı rolüne bürünen döner merdiven, kullanışlı ve şık yapısı ile herkesin beğenisini kazanır. Mekanın ölçülerine ve genel dekorasyon özelliklerine göre oluşturulan merdiven modeli, günümüzde büyük rağbet görür. Farklı yüksekliklere uygun şekilde tasarlanan döner merdiven modelleri içi köşeli olarak üretilir.

Genel olarak sade ve şık modeldeki merdivenler tercih edilirken, kullanım açısından maksimum güvenlik sağlamasına dikkat edilir. Bu nedenle korkulukların malzemesi ve yapısı oldukça önemlidir. Çocukların bulunduğu alanlardaki merdivenlerin korkulukları sık olmalıdır.

Döner merdiven modellerine olan ilginin artış gösterdiği bu günlerde çok çeşitli tasarımlar karşımıza çıkar. İş yerinde kullanılan merdivenlerden ev içerisinde tercih edilen modellere kadar zengin bir çeşitlilik sizi bekler. Dar mekanlarda eni dar olan modelleri kullanabilir, benzersiz bir şıklık için meşe merdiven modellerine yönelebilirsiniz. Beyaz renkli merdivenlerden sahanlıklı büyük merdivenlere kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Böylece dilediğiniz tarzda bir döner merdivene sahip olabilir, bulunduğunuz alanı güzelleştirebilirsiniz.

Döner Merdiven Modellerinde Korkuluk Çeşitleri

İç mekanlarda kullanılacak olan merdivenin modeli ya da çeşidi kadar, bu merdivende yer alacak korkuluk da bir o kadar önemlidir. Günümüzde en çok merak edilen konular arasında yer alan korkulukların en ideal olanı kaliteli malzemeden üretilenidir. Ayrıca çeşitli işçilikler ile dekorasyonun çok daha şık ve modern olması sağlanır. Böylece genel olarak estetik bir görünüm ortaya çıkar.

Dayanıklı olmasının yanı sıra estetik bir görünüm için de büyük önem taşıyan döner merdiven korkulukları, ferforjeden, camdan, kromdan veya ahşaptan yapılabilir. Bunun kararını merdivenin genel modeli belirler. Ayrıca bu noktada kullanıcıların ihtiyaçları da büyük önem taşır.

Döner Merdiven Fiyatları

Döner merdiven fiyatları merdivenin modeline ve malzemesine göre değişiklik gösterir. Kaliteli malzemelerden imal edilen merdivenlerin fiyatları da kaliteyle doğru orantılı olarak artış gösterir. Örneğin; paslanmaz ve cam malzemeden yapılan merdiven korkulukları çok daha uzun süreli kullanım için idealdir. Bu nedenle fiyat konusunda artışın söz konusu olması da gündeme gelir. Ayrıca merdivende kullanılan korkuluk gibi detaylardaki işçilik de fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir.

İç mekanlarda kullanılan merdivenlerin dekorasyonla uyumlu olması ve doğru renkler ile modellerin kullanılması büyük önem taşır. Bu noktada firmamız Sanat Merdiven her daim sizlerin yanındadır. Üstün kalitede merdiven modellerini hem şık hem de kullanışlı merdiven uygulamaları ile sizlere başarılı çözümler sunar. Bu alanda çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmamız, tasarım, üretim ve kurulum işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirir. Ahşap merdiven, dubleks merdiven ve beyaz merdiven gibi çeşitleri ile sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet sunan firmamıza detaylı bilgi için ulaşabilir ve destek talep edebilirsiniz.

Döner Merdiven Tasarımı

Klasik model severler tarafından beğenildiği kadar modern modellere düşkün olan kullanıcılar tarafından da tercih edilen döner merdiven tasarımı, tamamıyla ihtiyaca göre şekillendirilir. Buna ek olarak kullanıcıların zevkine ve isteğine uygun tasarımların oluşturulması da önemlidir. Günümüzde en çok kullanılan merdiven çeşitlerinden biri olan bu tarz merdivenin çok çeşitli tasarım alternatifleri yapılabilir. Böylece genel dekorasyona uyumlu olan modeller oluşturulabilir.

Küçük alanların kullanımını kolaylaştıran ve şık tasarımlar ile hoş görünüm ortaya çıkaran bu merdiven modelleri cam ya da kromdan yapılan korkuluklar ile sıklıkla kullanılır.

Doğru şekilde yapılan merdiven tasarımı ile üretim ve kurulum süreçleri de kolaylaşır. Bu nedenle tasarım işlemlerinin alanında uzman ve deneyim sahibi olan kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde ilerleyen süreçlerde büyük problemler ortaya çıkabilir.

Döner merdiven hesabı nasıl yapılır?

Dar ve küçük mekanlarda etkili çözümler sunan döner merdiven sistemleri, günümüzde aktif olarak tercih edilir. Pratik ve konforlu kullanım imkanı sunan bu merdivenlerin hesabı ise büyük önem taşır. Güvenli merdiven sistemlerinin elde edilebilmesi için uzman ve deneyimli kişiler tarafından her bir detayın özenle hesaplanması gerekir. Böylece her açıdan kusursuz bir model elde edilebilir. Diğer merdiven sistemlerine oranla nispeten daha kolay bir işçiliğe sahip olan döner merdivenler, çift taraflı düz yanak taşıyıcı ve oluşturulur. Tasarım sürecinde öncelikle kurulum yerine göre hesaplamaların yapılması gerekir. Siz de uzman ekibimizden destek alarak keşif işlemlerinin yapılmasını ve itinayla hesaplama sürecinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. 

Döner merdiven yaptırmanın avantajları nelerdir?

Minimal tasarımlarıyla küçük mekanların kurtarıcısı olan döner merdivenler, dar alanların çok daha ferah ve kullanışlı olmasına katkıda bulunur. Sunduğu sayısız avantajla maksimum memnuniyet yaratan döner merdiven sistemleri, kullanışlı olduğu kadar şık ve modern duruşuyla da dikkatleri üzerine çeker. İstenen ölçülere ve tasarıma göre farklı modellerde imal edilebilen merdivenlerin korkulukları da istenen malzemeden istenilen şekilde tasarlanabilir. Farklı yüksekliklerde de yapılabilen sistemlerin yarı döner ya da tam döner modelleri de bulunur. Böylece beklentilere tam olarak yanıt veren seçeneklere ulaşmak mümkün olur. 

Düz merdiven ve döner merdiven arasındaki farklar nedir?

Özellikle geniş ve ferah alanları için kusursuz bir merdiven sistemi olan düz merdiven modellerinde çıkış hattı bir doğru şeklindedir. Tüm basamakların şekli ise dikdörtgen veya paralel kenar olarak belirlenir. Döner merdiven sistemlerinde ise basamaklar belirli bir açıyla dönerek düzenlenir. Bu nedenle daha çok dar ve küçük mekanlarda tercih edilir. İşçilik bakımından da düz merdivenlere oranlar pratiklik sunan bu merdiven sistemlerinde çıkış hattı eğimli olur. Bu nedenle plandaki basamakların şekli yamuk olarak düzenlenir. Bu tarz merdivenlerde çıkış hattının ve basamakların tümü eğri olabileceği gibi belirli kısımlarında da eğrilik olabilir. 

Döner merdiven yapımında hangi ahşap çeşidi kullanılmalıdır?

Diğer merdiven sistemleri oranla nispeten kolay bir işçiliğe ihtiyaç duyulan döner merdiven sistemlerinde çok çeşitli ahşaplar kullanılabilir. Özellikle masif ahşap kullanımına yer verilen bu merdiven sistemleri, mekanlarda katlar arası geçişi kolaylaştırırken bulunduğu ortama da ferahlık ve şıklık kazandırır. Sapelli, ceviz, kayın, meşe gibi birbirinden farklı ağaçlardan yapılan döner merdivenlerin tasarım özellikleri zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca renk tonu olarak da özgün tercihler yapabilmenize olanak sunar. 

Yarım döner merdiven nasıl yapılır?

Kullanışlı yapıları ile beğeni toplayan yarım döner merdivenler, yaygın olarak tercih edilir. Döner merdivenler söz konusu olduğunda pratik ve konforlu kullanımıyla dikkatleri üzerine toplayan bu sistemlerde merdivenlerin yuvası isteğe göre köşeli ya da dairesel olarak tasarlanabilir. Bu nedenle kullanım amacına ve müşteri zevkine göre tercihler yapmak, doğru modellere ulaşmak mümkün olur. Bu tarz merdiven sistemlerinde dengelendirme işlemlerinin sıfır hata ile yapılması büyük önem taşır. Bu nedenle hem ölçü alma, hem tasarım hem de montaj aşamalarına özenle yaklaşmak gerekir. 

Tam döner merdiven nasıl yapılır?

Tam döner merdiven sistemlerinde tüm basamaklarda eğik açı bulunur. Dar ve küçük alanlarda minimal tasarımlarıyla büyük kolaylık sunan sistemler, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilir. İşçilik bakımından da kolaylık sunan ve kısa sürede etkili merdiven çözümleri elde etmenizi sağlayan bu sistemler, ergonomik tasarımıyla öne çıkar. Güvenli kullanım imkanı da sunarak konforlu bir kullanıcı deneyimine sahip olmanızı sağlar. Yarı ya da tam döner merdiven sistemleri adı altında yer alan tüm seçenekleri görmek ve ihtiyacınıza uygun seçeneklere ulaşmak için bizden destek alabilirsiniz.