Döner Merdiven

Çift taraflı düz yanak taşıyıcı ile oluşturulan döner merdiven, özellikle nisbeten kolay işçilik ile nedeniyle yaygın olarak kullanılır. Kısa ve dar alanlar için kullanılabilen bir merdiven çeşidi olan bu merdivenler genel olarak masif ahşaptan üretilir. Hemen hemen her ölçüde yapılabilir olması ise kullanıcılar için büyük bir avantajdır.

Sadece klasik görünüm değil, modern bir hava da sergileyebilen bu tür merdivenler çok farklı modellerde imal edilebilir. Böylece çok daha modern ve sıra dışı dekor ortaya çıkarılır.

Döner tarzındaki merdivenlerin sağlam olabilmesi için titiz bir çalışma ile yapılması şarttır böylece ses ya da sallanma gibi problemlerin önüne geçilir. Ayrıca küpeşte ve korkuluk gibi detaylar ile hem güvenlik konusunda önlem alınır, hem de şık ve estetik görünüm yaratılır. Bu tür detaylar kullanıcıların isteğine ve ihtiyacına göre şekillendirilir.

Döner Merdiven Tasarımı

Klasik model severler tarafından beğenildiği kadar modern modellere düşkün olan kullanıcılar tarafından da tercih edilen bu merdivenlerin tasarımı, tamamıyla ihtiyaca göre şekillendirilir. Buna ek olarak kullanıcıların zevkine ve isteğine uygun tasarımların oluşturulması da önemlidir. Günümüzde en çok kullanılan merdiven çeşitlerinden biri olan bu tarz merdivenin çok çeşitli tasarım alternatifleri yapılabilir. Böylece genel dekorasyona uyumlu olan modeller oluşturulabilir.

Küçük alanların kullanımını kolaylaştıran ve şık tasarımlar ile hoş görünüm ortaya çıkaran bu merdiven modelleri cam ya da kromdan yapılan korkuluklar ile sıklıkla kullanılır.

Doğru şekilde yapılan merdiven tasarımı ile üretim ve kurulum süreçleri de kolaylaşır. Bu nedenle tasarım işlemlerinin alanında uzman ve deneyim sahibi olan kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde ilerleyen süreçlerde büyük problemler ortaya çıkabilir.

En Çok Tercih Edilen Döner Merdiven Modelleri

Dar ve küçük alanlar için kurtarıcı rolüne bürünen döner merdiven, kullanışlı ve şık yapısı ile herkesin beğenisini kazanır. Mekanın ölçülerine ve genel dekorasyon özelliklerine göre oluşturulan merdiven modeli, günümüzde büyük rağbet görür. Farklı yüksekliklere uygun şekilde tasarlanan bu merdiven modeller içi köşeli olarak üretilir.

Genel olarak sade ve şık modeldeki merdivenler tercih edilirken, kullanım açısından maksimum güvenlik sağlamasına dikkat edilir. Bu nedenle korkulukların malzemesi ve yapısı oldukça önemlidir. Çocukların bulunduğu alanlardaki merdivenlerin korkulukları sık olmalıdır.

Döner Merdivenler İçin En İdeal Korkuluk Çeşitleri

İç mekanlarda kullanılacak olan merdivenin modeli ya da çeşidi kadar, bu merdivende yer alacak korkuluk da bir o kadar önemlidir. Günümüzde en çok merak edilen konular arasında yer alan korkulukların en ideal olanı kaliteli malzemeden üretilenidir. Ayrıca çeşitli işçilikler ile dekorasyonun çok daha şık ve modern olması sağlanır. Böylece genel olarak estetik bir görünüm ortaya çıkar.

Dayanıklı olmasının yanı sıra estetik bir görünüm için de büyük önem taşıyan döner merdiven korkulukları, ferforjeden, camdan, kromdan veya ahşaptan yapılabilir. Bunun kararını merdivenin genel modeli belirler. Ayrıca bu noktada kullanıcıların ihtiyaçları da büyük önem taşır.

Döner Merdiven Fiyatları

Döner merdiven fiyatları merdivenin modeline ve malzemesine göre değişiklik gösterir. Kaliteli malzemelerden imal edilen merdivenlerin fiyatları da kaliteyle doğru orantılı olarak artış gösterir. Örneğin; paslanmaz ve cam malzemeden yapılan merdiven korkulukları çok daha uzun süreli kullanım için idealdir. Bu nedenle fiyat konusunda artışın söz konusu olması da gündeme gelir. Ayrıca merdivende kullanılan korkuluk gibi detaylardaki işçilik de fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir.

İç mekanlarda kullanılan merdivenlerin dekorasyonla uyumlu olması ve doğru renkler ile modellerin kullanılması büyük önem taşır. Bu noktada firmamız Sanat Merdiven her daim sizlerin yanındadır. Üstün kalitede merdiven modellerini hem şık hem de kullanışlı merdiven uygulamaları ile sizlere başarılı çözümler sunar. Bu alanda çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmamız, tasarım, üretim ve kurulum işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirir. Ahşap, dubleks ve beyaz merdiven gibi çeşitleri ile sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet sunan firmamıza detaylı bilgi için ulaşabilir ve destek talep edebilirsiniz.