Dubleks Merdiven

Genel olarak basamakların arası açık olan ve iç yanağı bulunmayan dubleks merdiven modelleri tercih edilir. Böylece mekanın çok daha ferah ve geniş görünmesi sağlanır. Ayrıca sade ve şık bir görünümün ortaya çıkması amaçlanır.

Özellikle küçük salonu olan yapılarda ya da dar bir hole sahip olan mekanlarda merdiven yapılacağı zaman ölçülerin özenle alınması ve en ideal merdiven modellerinin seçilmesi gerekir. Bu sayede çok daha hoş bir dizayn ortaya çıkarılır.

Evin ya da iş yerinin en dikkat çekici alanlarından biri olan merdivenin genel dekorasyon ile uyumlu olması gerekir. Kullanılan tasarımın ve renklerin önemi büyüktür. Ayrıca bu tür merdivenlerin güvenli olması ve herhangi bir kazaya meydan vermemesi gerekir. Bu nedenle korkuluk kullanımı önemlidir. Ayrıca çocukların olduğu mekanlarda korkulukların sık olmasına dikkat edilmelidir.

Modern Dubleks Merdiven Tasarımı

Dubleks ahşap merdiven tasarımları oldukça zorlu bir süreçte gerçekleştirilir. Bu nedenle bütün adımların dikkatle atılması ve doğru kararların alınması gerekir. Günümüzde çok çeşitli merdiven modeli bulunur. Bunların içerisinden en ideal seçimin yapılması ve tasarım sürecinin en iyi şekilde tamamlanması için ihtiyaçların ve isteklerin belirlenmesi önemlidir.

Günümüzde klasik modellerden ziyade modern dubleks tarzı merdivenlere yönelim vardır. Bu yüzden modern çizgilerin ve desenlerin var olduğu modellerin tasarımını gerçekleştirilmelidir. Ayrıca merdivenin hangi malzemeden yapıldığı oldukça önemlidir. Örneğin; ahşap, cam gibi malzemeler sıklıkla merdiven imalatında kullanılır. Buna ek olarak mekanın en iyi şekilde kullanılabilmesi için merdivenin tasarımına doğru karar verilmelidir.

Tasarım sürecinin sorunsuzca tamamlanması için mekanda keşif yapılmalı ve bütün detaylar dikkate alınarak planlama oluşturulmalıdır. Böylece ilerleyen süreçlerde oluşabilecek problemlerin önlenmesi sağlanır.

Dubleks Merdivenin Sağladığı Avantajlar

İç mimaride öne çıkan dubleks tarzı merdivenler, özellikle modern mimari için vazgeçilmez bir değere sahiptir. Estetik bir görünüm sağlanmasının yanı sıra, rahatlık da sunan bu merdiven türünün fonksiyonel olması da dikkat çeken diğer bir özelliktir.

Son yıllarda geleneksel merdivenlerden ziyade, sıra dışı ve modern çizgilere sahip modeller ön plandadır. Bu nedenle hem kullanım kolaylığı hem de şıklık sunan merdiven, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilir. Genel olarak bu tür merdivenler rahatlıkla temizlenir bu nedenle de hijyeniktir. Bu sayede mekandaki merdiven ihtiyacı karşılanırken, estetik görünümün de keyfi çıkarılır.

Ayrıca ideal merdiven korkulukları ile yine dekorun en iyi şekilde tamamlanması sağlanırken, güvenli iniş ve çıkış işlemleri gerçekleştirilir.

Dubleks Merdiven Seçimi

Hem işyerlerinde hem de evlerde sıklıkla tercih edilen dubleks merdiven, sadece şıklık arayanlar için değil, ayrıca rahatından vazgeçemeyenler için de idealdir. Kullanımı kolay olan merdivenin aynı zamanda hoş bir görünüm ortaya çıkarması büyük bir artı olarak karşımıza çıkar.

Özellikle katlı yapılar için olmazsa olmaz bir yere sahip olan bu merdiven türü, düz ya da döner merdiven şeklinde karşımıza çıkar. Kullanılan malzemenin yapısına ve motifine göre genel iç dekorasyona uygun şekilde dizayn edilen merdiven, çok çeşitli modelleri ile kullanıcılara çok sayıda seçenek sunar. Bu nedenle en ideal merdiven modelinin seçilmesi ve ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması gerekir.

Dubleks Merdiven İmalatı

Dubleks merdiven imalatı kurulumun kolay olması adına en önemli süreçlerden biridir. Merdiven tasarımının onaylanmasının ardından imalat sürecine geçilir. Bu süreçte tasarlanan merdivenin sıfır hata ile üretilmesi ve işlenmesi gerekir. Aksi takdirde ilerleyen süreçte birçok problemle karşı karşıya gelinir.

Seçilen merdiven modelinin taşıyıcı kısmı, merdiven basamakları, korkulukları, her bir merdiven elemanının birbirine olan açıları ve sahip oldukları ölçüler oldukça önemlidir. Bu nedenle imalatın özenle yapılması gerekir.

Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi imalat sürecinin de rahat ve doğru olmasına yardımcı olur. Bu sayede yıllarca sorunsuz kullanılan merdiven, dayanıklı yapısı ile herkesin beğenisini kazanır.

Özellikle dar alanlarda kullanımı ideal olan dubleks tarzındaki merdivenlerin çok sayıda modelini sizler için sunan firmamız Sanat Merdiven, saygın kimliği ve güvenilir yapısı ile sektörün en çok tercih edilen firmaları arasındadır. Üstün kaliteyi sunan firmamıza istediğiniz zaman ulaşabilir ve konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.