Dubleks Merdiven

Genel olarak basamakların arası açık olan ve iç yanağı bulunmayan dubleks merdiven modelleri tercih edilir. Böylece mekanın çok daha ferah ve geniş görünmesi sağlanır. Ayrıca sade ve şık bir görünümün ortaya çıkması amaçlanır.

Özellikle küçük salonu olan yapılarda ya da dar bir hole sahip olan mekanlarda merdiven yapılacağı zaman ölçülerin özenle alınması ve en ideal merdiven modellerinin seçilmesi gerekir. Bu sayede çok daha hoş bir dizayn ortaya çıkarılır.

Evin ya da iş yerinin en dikkat çekici alanlarından biri olan merdivenin genel dekorasyon ile uyumlu olması gerekir. Kullanılan tasarımın ve renklerin önemi büyüktür. Ayrıca bu tür merdivenlerin güvenli olması ve herhangi bir kazaya meydan vermemesi gerekir. Bu nedenle korkuluk kullanımı önemlidir. Ayrıca çocukların olduğu mekanlarda korkulukların sık olmasına dikkat edilmelidir.

Merdiven çeşitleri içeriğinde popülerliği ile dikkat çeken bir diğer merdiven tipi ise dubleks merdivendir. Dubleks merdivenlerde basamakların arası açıktır ve iç yanağı yoktur. Bu nedenle iç mekan çok daha ferah ve geniş görünür. Ayrıca hem modern hem de şık bir merdiven uygulaması ortaya çıkar. Mekanı daraltmayan ve estetik bir görünüm kazandıran dubleks merdiven, günümüzde özellikle küçük mekanlarda sıklıkla tercih edilir.

Son yıllarda iki katlı evlerin iç mekan düzenlemelerinde daha çok içi yanak sız ve askıda duran bu merdiven tercih edilir hale gelmiştir. Bu sayede katlar arasında erişim mümkün olurken, iç mekan tasarımı da genel olarak en ideal şekilde tamamlanır.

Dubleks Merdiven Modelleri

Dubleks merdiven modelleri oldukça zorlu bir süreçte gerçekleştirilir. Bu nedenle bütün adımların dikkatle atılması ve doğru kararların alınması gerekir. Günümüzde çok çeşitli merdiven modeli bulunur. Bunların içerisinden en ideal seçimin yapılması ve tasarım sürecinin en iyi şekilde tamamlanması için ihtiyaçların ve isteklerin belirlenmesi önemlidir.

Günümüzde klasik modellerden ziyade modern dubleks tarzı merdivenlere yönelim vardır. Bu yüzden modern çizgilerin ve desenlerin var olduğu modellerin tasarımını gerçekleştirilmelidir. Ayrıca merdivenin hangi malzemeden yapıldığı oldukça önemlidir. Örneğin; ahşap, cam gibi malzemeler sıklıkla merdiven imalatında kullanılır. Buna ek olarak mekanın en iyi şekilde kullanılabilmesi için merdivenin tasarımına doğru karar verilmelidir.

Tasarım sürecinin sorunsuzca tamamlanması için mekanda keşif yapılmalı ve bütün detaylar dikkate alınarak planlama oluşturulmalıdır. Böylece ilerleyen süreçlerde oluşabilecek problemlerin önlenmesi sağlanır.

Dubleks merdiven modelleri 2022 tasarımları oldukça sevilir ve sıklıkla tercih edilir. Özellikle krom korkuluklu merdivenler büyük ilgi görür. Bulunduğu ortama benzersiz bir dokunuş kazandıran askıda merdiven, holden merdiven gibi modeller de öne çıkar. Son dönemlerde salondan çıkışlı merdiven modellerine yönelen kişilerin sayısı da artış gösterir. Tüm bu modeller arasından seçim yaparak tarzını yansıtabilir, kusursuz bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.

Dubleks Merdiven Modellerinin Sağladığı Avantajlar

İç mimaride öne çıkan dubleks tarzı merdivenler, özellikle modern mimari için vazgeçilmez bir değere sahiptir. Estetik bir görünüm sağlanmasının yanı sıra, rahatlık da sunan bu merdiven türünün fonksiyonel olması da dikkat çeken diğer bir özelliktir.

Son yıllarda geleneksel merdivenlerden ziyade, sıra dışı ve modern çizgilere sahip modeller ön plandadır. Bu nedenle hem kullanım kolaylığı hem de şıklık sunan merdiven, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilir. Genel olarak bu tür merdivenler rahatlıkla temizlenir bu nedenle de hijyeniktir. Bu sayede mekandaki merdiven ihtiyacı karşılanırken, estetik görünümün de keyfi çıkarılır.

Ayrıca ideal merdiven korkulukları ile yine dekorun en iyi şekilde tamamlanması sağlanırken, güvenli iniş ve çıkış işlemleri gerçekleştirilir.

Dubleks Merdiven Seçimi

Hem işyerlerinde hem de evlerde sıklıkla tercih edilen dubleks merdiven, sadece şıklık arayanlar için değil, ayrıca rahatından vazgeçemeyenler için de idealdir. Kullanımı kolay olan merdivenin aynı zamanda hoş bir görünüm ortaya çıkarması büyük bir artı olarak karşımıza çıkar.

Özellikle katlı yapılar için olmazsa olmaz bir yere sahip olan bu merdiven türü, düz ya da döner merdiven şeklinde karşımıza çıkar. Kullanılan malzemenin yapısına ve motifine göre genel iç dekorasyona uygun şekilde dizayn edilen merdiven, çok çeşitli modelleri ile kullanıcılara çok sayıda seçenek sunar. Bu nedenle en ideal merdiven modelinin seçilmesi ve ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması gerekir.

Dubleks Merdiven İmalatı

Dubleks merdiven imalatı kurulumun kolay olması adına en önemli süreçlerden biridir. Merdiven tasarımının onaylanmasının ardından imalat sürecine geçilir. Bu süreçte tasarlanan merdivenin sıfır hata ile üretilmesi ve işlenmesi gerekir. Aksi takdirde ilerleyen süreçte birçok problemle karşı karşıya gelinir.

Seçilen merdiven modelinin taşıyıcı kısmı, merdiven basamakları, korkulukları, her bir merdiven elemanının birbirine olan açıları ve sahip oldukları ölçüler oldukça önemlidir. Bu nedenle imalatın özenle yapılması gerekir.

Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi imalat sürecinin de rahat ve doğru olmasına yardımcı olur. Bu sayede yıllarca sorunsuz kullanılan merdiven, dayanıklı yapısı ile herkesin beğenisini kazanır.

Özellikle dar alanlarda kullanımı ideal olan dubleks tarzındaki merdivenlerin çok sayıda modelini sizler için sunan firmamız Sanat Merdiven, saygın kimliği ve güvenilir yapısı ile sektörün en çok tercih edilen firmaları arasındadır. Üstün kaliteyi sunan firmamıza istediğiniz zaman ulaşabilir ve konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dubleks ev içi merdiven modelleri nelerdir?

Günümüzde büyük ilgi gören dubleks ev içi merdiven modelleri, zengin seçenek yelpazesiyle dikkatleri üzerine çeker. Krom korkuluklu merdiven sistemlerinden salondan çıkışlı merdiven seçeneklerine, holden merdiven modellerinden askıda merdiven tasarımlarına kadar aradığınız her seçeneğe zahmetsizce ulaşmanız mümkündür. Basamakların arası açık olan bu merdiven sistemlerinde çoğu zaman iç yanak bulunmaz. Dubleksler için tasarlanmış olan bu merdivenler, mekânın çok daha geniş ve ferah görünmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda evin modern ve çağdaş görünmesine de yardımcı olur. 

Dubleks merdiven korkuluklarında hangi modeller tercih edilir?

Hem evlerde hem de ofislerde yaygın olarak tercih edilen ahşap merdivenler, dubleks yapılar için pratik ve kullanışlı bir alan yaratır. Katlar arası geçişi kolaylaştıran dubleks merdivenlerin farklı tarzlara ve beklentilere hitap eden çok çeşitli modelleri bulunur. Bunlar arasında özellikle krom korkuluklu olanlara talep fazladır. Bunların yanı sıra siyah renkli tasarımlar da ön plandadır. Salondan çıkışlı modeller özellikle salonu küçük olan yapıların geniş görünmesini sağlar. Farklı küpeşte tasarımlarıyla dikkat çeken modeller, stilinizi evinize yansıtmanın en kolay yolu olarak karşınıza çıkar. 

Ahşap dubleks merdiven yapımında nelere dikkat edilmelidir?

Dubleks merdiven sistemleri ahşap olarak tasarlandığında benzersiz bir duruş sergiler. Yaşam alanlarınıza modern bir dokunuş kazandıran bu sistemler, aynı zamanda kullanışlı, pratik ve güvenli olmasıyla da memnuniyet yaratır. Bu tarz merdivenlerin yapımında ise birçok detaya dikkat edilir. Merdivenin yapılacağı alanın yapısı, evin dekoratif özellikleri, merdivenin ne kadar sıklıkla kullanılacağı ve hangi malzemeden yapılmasının ideal olacağı gibi hususlar göz önünde bulundurulur. Ölçülerin özenle alınması, tasarımın müşterinin stiline uygunluk göstermesi ve minimum maliyetle imalatın yapılması fazlasıyla önemlidir. Bu noktada alanında uzman ekibimiz sizi en iyi şekilde yönlendirerek kararınızı vermenize destek olur. 

Dubleks merdiven modellerinde basamak genişliği ne kadar olmalıdır?

En sevilen merdiven sistemlerinden biri olan dubleks ev içi merdiven modellerinde basamakların genişliği de oldukça önemlidir. Yaşam alanlarınızın güvenli, kullanışlı ve konforlu olması adına merdiven sisteminin de kusursuz şekilde oluşturulması gerekir. Böylece uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım gerçekleştirebilir, ek masraflarınız olmadan rahat bir deneyim elde edebilirsiniz. Bu tür merdivenlerde güvenli kullanım adına ortak merdiven ve sahanlık genişlikleri açısından 1.20 m’den az olmaması gerekir. 

Dubleks merdiven dekorasyonu nerede yaptırılır?

Her açıdan ihtiyaçlara ve beklentilere yanıt veren dubleks merdiven dekorasyonunun alanında uzman ve deneyimli kişilere yaptırılması gerekir. Aksi takdirde ilerleyen süreçte sorunlar ortaya çıkabilir ve merdivenden beklenen verim alınamayabilir. Bu noktada en büyük yardımcınız olan firmamız, profesyonel hizmet sunarak memnuniyetinizi kazanır. Böylece şık ve estetik bir merdivene sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda kullanışlı ve pratik olan bu merdiven modelleri, dayanıklılığıyla da yıllara meydan okuyarak bütçenizi korumayı başarır. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek süreçle ilgili net bilgi alabilir, siz de hayallerinizdeki gibi bir merdivenle yaşam alanlarınıza benzersiz bir dokunuş kazandırabilirsiniz.