Cam Korkuluk

Günümüzde en çok rağbet gören korkuluk modellerinin başında gelen cam korkuluk, dayanıklı yapısı ve şık görünümü ile herkesin beğenisini kazanır. Ayrıca uzun süreli kullanım için ideal olan bu korkuluk modellerinin temizliği de oldukça kolaydır ve hijyenik bir kullanım olanağı sağlar.

Birçok evin ve işyerinin vazgeçilmezi haline gelen bu tür korkuluklar, çok çeşitli modelleri ile karşımıza çıkar. Her türlü mekanda kolaylıkla kullanılabilen bu korkuluklar, dekorasyonun bütünü ile uyumlu olacak şekilde imal edilir ve kendine özgü bir hava yaratır.

Cam Korkuluk Modelleri

Cam korkuluk modelleri uygulamalarının en önemli ve ilk aşaması olan tasarım süreci, büyük bir özenle detaylı bir şekilde yapılmalıdır. Bu süreçte öncelikle korkuluğun yapılması planlanan mekanın incelenmesi için keşfe çıkılmalıdır. Bu alanın fiziki durumu, genel dekorasyon ile uyumu gibi unsurların değerlendirilmesi için gerekli incelemeler yapılmalıdır. Ardından elde edilen veriler ile analiz yapılarak tasarım süreci gerçekleştirilmelidir.

Bu tür tasarım aşamalarının her biri alanında uzman ve deneyimli tasarımcılar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde üretim ve montaj işlemlerinin kusursuz olması sağlanamaz. Bu da ilerleyen süreçte kullanıcıların pek çok problemle karşı karşıya kalmasına neden olur.

Cam Korkuluk Fiyatları

Cam korkuluk fiyatları korkuluğun modeline, kavisli model veya düz model olmasına göre, gerçekleştirilen kalıp çalışmasına ve işçiliğe, küpeşte çeşidine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Sanat Merdiven olarak sizlere maksimum kaliteyi sizlere sunuyoruz.

Sadece korkuluk uygulamaları değil, merdiven çeşitlerimiz, küpeştelerimiz, ahşap küpeşte modellerimiz ile her daim hizmetinizdeyiz. Kişiye özgü projelerimiz ile modern ve sıra dışı tasarımlar sunarak sizlere en mükemmeli sunmayı kendimize görev biliyoruz. İstediğiniz zaman bizlere ulaşabilir ve bizden ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden ürünlerimizle ilgili demolara göz atarak fikir edinebilirsiniz. Mekanlarınızda şıklığı yakalamak ve güvenilir bir ortam sağlamak için bize başvurabilirsiniz.

Cam Korkuluk Uygulamaları

Camdan imal edilmiş korkuluklar genellikle merdiven ve galeri boşlukları kenarlarında tercih edilir. Merdiven gibi alanlarda kullanıldığında mekan büyüklüğünü engellememesi, temizliğinin kolay olması ve dayanıklı yapısı ile oldukça popüler hale gelen cam korkuluk, özellikle paslanmaz ya da Ahşap küpeşte ile birlikte kullanılır.

Özellikle modern merdiven modelleri için vazgeçilmez olan bu tür korkuluklar, hem şıklığın hem de güvenliğin sağlanmasına yardımcı olur. Bu tarz korkuluklarda kullanılan cam, temperli ve lamine olduğu için dayanıklı yapısı ile dikkat çeker. Montaj esnasında ise paslanmaz veya aparatlar kullanılır. Sıfır hata ile uygulamaların gerçekleştirilebilmesi için özel olarak ölçülendirme işlemlerinin yapılması gerekir.

Cam Korkuluklarının Kullanım Alanları

Bulunduğu mekana şıklık ve hijyen sunan cam korkuluklar, çok çeşitli alanlarda sorunsuz bir şekilde uygulanır. Ev ya da ofis gibi özel kullanım alanlarının dışında;

  • Otel,
  • Alışveriş merkezi,
  • Plaza,
  • Spor salonu gibi birçok mekanda rahatlıkla kullanılır.

Ayrıca kullanıldığı mekanların yanı sıra, uygulandığı yerler de oldukça çeşitlidir. Bunların başlıcaları şu şekildedir:

  • Merdiven korkuluğu,
  • Balkon korkuluğu,
  • Katlarda kullanılan korkuluk,
  • Teras korkuluğu,

Mimari açıdan tasarımlara zenginlik kazandıran bu korkuluklar, günden güne daha çok tercih edilir hale gelmektedir.

Cam Korkulukların Sunduğu Avantajlar

Bu tarz korkuluk ürünleri hem bulunduğu yeri şık görünümü ile güzelleştirir hem de sağlıklı yapısı ile hijyenik bir ortam sunar. Son yılların favorisi haline gelen bu tür korkuluklar, hemen hemen bütün merdiven modellerine uyumlu şekilde tasarlanarak imal edilebilir.

İsteğe göre kavisli görünümde üretilebilen bu tür korkuluk modelleri, aynı zamanda modern tasarımlarda da rahatlıkla kendine yer bulur. Kolay temizlenebilir olması ve iz bırakmaması büyük bir avantajdır. Ayrıca camdan üretilen bir ürün olması nedeniyle zararlı bakterilerden arındırılması oldukça basittir. Doğal yapısı nedeniyle sağlıklı bir kullanım imkanı sağlayan cam korkuluk sistemleri, ayrıca ısı ve nem değişimlerine karşı da dayanıklıdır. Bu da uzun ömürlü kullanım için en önemli unsurlar arasında yer alır. Ayrıca bakım masrafının düşük olması, kir ve pas tutmaması, çok sayıda seçenek sunması, tüm alanlara monte edilebilmesi, iç mekanda kullanıldığında mekanı kapatmaması gibi avantajları ile tercih sebebidir.

Korkuluk çalışmalarında ve uygulamalarında çok çeşitli aksesuar ve ekipmanlar kullanılır. Böylece çok daha özgün ve sıra dışı cam korkuluk modelleri tasarlanır.