Merdiven Kaplama

Dubleks ya da tripleks yapılarda, iç mimarinin bir parçası olan beton merdivenler inşaat görünüme uygun daha basit bir estetikler dahilinde inşa edilir. Bu standart bir uygulamadır. Ancak bazı uygulamalar bu alanları güzelleştirmek ve estetik değer katmak için kullanılır.

Merdiven kaplama hizmetlerimizle hayalinizdeki evin en önemli detaylarından birini güzelleştirmenizi sağlıyoruz. Bunu bir sanat olarak algılıyor ve sanatımızı sizin estetik uyum isteklerinize göre şekillendiriyoruz.

Merdiven estetiği bir bütündür. Yani merdivenin kenarlarından merdivenin alt boşluğuna kadar birbirini tamamlayan bir uyum olmalıdır. Üstelik kullanım anlamında da ahşap merdiven için kaplama tasarımlar büyük rahatlık sağlar.

Beton merdivenleriniz ahşap ile kaplamak oldukça kullanışlı ve şık görünümler elde edersiniz. Yaşadığınız yerin her köşesi estetik ve kullanışlı olsun istiyorsanız, ustası olduğumuz bu sanatla tanışmalısınız.

Merdiven Kaplama Modelleri

Merdivenlerin mimari olarak yapıyla uyumlu şekilde yeniden tasarlanmasında estetik değerler ve istekler etkili olur. İsteğinize göre birbirinden özel merdiven kaplama modellerinden birini seçebilirsiniz. Ne tür seçenekleriniz olduğunu, merdivenin mimari yapısı yani merdiven modelleri belirler.

Merdiven tasarımları farklı konutlarda farklı özellikler taşıyor. Merdiven yapısına göre farklı tasarımlar sunabiliyoruz.  Seçenekler arasında yer alan bu tarz kaplama modelleri ise şöyle;

 • Cam Korkuluklu ve Paslanmaz Korkuluklu Merdiven
 • Kavisli Cam Korkuluklu Merdiven
 • Merdiven Korkuluğu Pleksili Model
 • Cam Korkuluklu, Meşe Küpeşteli Merdiven
 • Ferforjeli ve Küpeştesi Meşe Ağacından tasarım

Sadece bu tasarımları değil istedikleriniz üzerine belirleyebileceğimiz özel tasarımlar da sunuyoruz. Özel tasarımlarımız ile sıra dışı stilinizi kolayca yansıtarak, mekanlarınızı kendinize göre kolayca kişiselleştirebilirsiniz.

Merdivenin yapısal özelliklerine, kullanım alanına ve kullanım amacına uygun modern kaplama seçeneklerimiz bulunuyor. Ahşap kaplamalarda istediğiniz ağaç tasarımını tercih edebilirsiniz. Birçok detayı örneklerimizi inceleyerek seçmeniz mümkün.

Ahşap Merdiven Kaplama Modelleri

Merdivenlerin kaplanmasında en önemli parçası da ahşaptır. Yani farklı ağaçların dokusu ve estetiğiyle çalışırız. İstediğiniz ağaç türünü seçtiğinizde merdivenleriniz için mimari estetiği yaratacak tasarımlar sunarız. Tasarımlarımızı sizin isteklerinize göre gerçekleştirirken dikkat ettiğimiz bazı önemli noktalar vardır;

 • Merdivenin mimari yapısı,
 • Merdivenin diğer parçalarla uyumu,
 • Basamakların sayısı,
 • Basamak ölçüleri,
 • Korkuluk ve küpeşte ölçüleri, şeklindedir.

Tüm bu detayları keşif sürecinde inceliyoruz.  Ahşap bir merdiveniniz olması için gereken tüm zemin ayarlamaları yapıyoruz.

Ahşap merdiven kaplama sürecinin her aşamasında uzman firma deneyimimizle hareket diyoruz. Seçilen ağaç türünden merdiven yapısına uygun parçaları birebir ölçülerle hazırlıyoruz. Uzman ekibimiz daha sonra bu parçaları merdiven tasarımına uyguluyor.

Ahşap Merdiven Kaplama Seçenekleri

Merdivenlerinizin nasıl görünmesini istediğinize ağaç türünü seçerek karar verebilirsiniz. Her ağacın dokusu, görünümü ve estetiği farklıdır. İç mimari dekorasyona uyum sağlayacak ağaç türünü seçmenizde size yardımcı oluyoruz.

Her yapınızın estetiğini tamamlayacak ahşap farklıdır. Özellikle istediğiniz bir renk ya da doku varsa bizimle paylaşabilirsiniz. İsteklerinize göre ağaç türlerinin işlenmesinde değişikler yapabiliriz. Ahşabın doğal görünümlü ya da renklendirilmiş olmasını da isteyebilirsiniz.  Seçim tamamen sizin ne tarz bir kaplama istediğinize bağlıdır. Ahşap merdiven kaplama seçenekleri ise şöyle;

 • Meşe (Naturel)
 • İreko (Naturel)
 • Meşe Renklendirilmiş (Beyazlatılmış)
 • Yada sizin beğenip alacağınız her çeşit lamine parke

Lamine Parke seçeneklerimiz oldukça fazladır. Bu genel ağaç türlerini size fikir vermesi açısından sıraladık. Ancak ağaç türlerinin görünüşüne bakarak daha iyi seçim yapabilirsiniz. Korkuluklarda farklı renk de tercih etmeniz mümkün. Süpürgelikleri beyaz ya da merdivenle aynı renk tercih edebilirsiniz. Yaşam alanınızın estetik uyumuna göre en doğru seçimi yapabileceğiniz olanaklar sunuyoruz.

Sanat Merdiven olarak bir sanat olarak gördüğümüz kaplama detaylarında modern tarzlarda tasarımlar üretebiliyoruz. Örnek; bu tür kaplama modellerimizi inceleyerek kendi konutunuzun ya da iş yerinizin mimari yapısına ve iç mimari estetiğine en uygun tasarımları bulabilirsiniz. Merdivenleriniz için uzun süreli kullanımlar sunan kaplama seçenekleri ile ilgili bizi arayabilir, farklı çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.