Sık Sorulanlar

Korkuluk Nedir?

Merdiven üreticilerinin müşterilerinden aldıkları en önemli sorulardan birisi korkuluk nedir olmaktadır. Korkuluk merdiven kenarlarında bulunan boşluklarda güvenlik önlemi sağlanması için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde hem güvenlik sağlanırken hem de merdivenlere estetik katılmaktadır.

Korkuluk Nedir Ve Nasıl Tasarlanır?
Merdivenlerde korkuluk nedir ve tasarımı nasıl yapılır sorusuna cevap verilirken öncelikle genel olarak merdiven tasarımı evinizin dekorasyon tarzı ve ev sahibinin istekleri önem arz etmektedir. Merdiven için yapılan tasarıma uygun olarak ve şık bir şekilde korkuluk tasarımı da yapılmalıdır.

Ahşap Korkuluk Nedir?
Ahşap merdivenlerde kullanılan ayrıntılardan biri olarak korkuluk nedir sorusu sorulduğunda ahşap korkuluk cevabı verilmektedir. Ahşap malzemelerden tasarlanan bir merdivende ahşap korkuluk kullanılması bütüncül bir görünüm de sağlayacağı gibi fark oluşturacak detaylarla da zenginleştirilebilir bunlardan bazıları beyaz veya yaldız gibi çeşitli renklerde boyanan küpeşte ve korkuluk dikmeleri olabileceği gibi ilaveten ahşap küpeşte ile cam, ferforje gibi materyallerle korkuluklar merdivenlerinize estetik bir görüntü katacaktır.

Korkuluk Hangi Malzemelerden Yapılır?
Merdivenlerde korkuluklar hangi malzemelerden üretilir sorusuna cevap olarak ahşap korkuluklar, metal korkuluklar ve cam korkuluklar örnek verilebilir. Bu malzemelerden üretilen korkuluklar estetik ve şık yapılarda olduklarından dolayı merdiven uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Küpeşte Nedir?

Merdivenlerde küpeşte nedir sorusuna cevap olarak korkuluğun üstüne tutturularak üst tarafta el tutunma kısmının ve korkuluğun yüksekliğini belirleyen malzeme cevabı verilebilir. Küpeşte korkuluğun bütünlüğünü sağlar.

Küpeşte Nedir Ve Nasıl Üretilir?
Merdiven tasarımlarında merak edilen bir soru olarak küpeşte nedir sorusuna verilen cevaba ek olarak nasıl üretildiği konusu da sıklıkla merak edilmektedir. Küpeşte ürünleri merdiven tasarımları paralel değerlendirildikten sonra müşterilerin taleplerine göre tasarlanan ürünlerdir.

Küpeşte Nedir Ve Kimler Tarafından Üretilir?
Merdiven uygulamalarında küpeşte nedir ve kimler tarafından yapılır sorusuna verilecek cevap küpeşteci olacaktır. Küpeşteci emniyet ve estetik sağlamaları amacı ile merdivenin bir ucundan bir ucuna kullanılan alanda aksamadan akıcılığını ve görsel estetiğini hesap ederek uygulama yaparlar. Merdivenlerde ayrı bir ustalık alanı küpeşteci olmaktadır.

Küpeşte Ürünleri Nasıl Fiyatlanır?
Merdivenlerde güvenlik sağlayan korkuluk küpeşte ürünlerinin fiyatları hesaplanırken uygulama yapılan merdivenin uzunluğuna, yapılan tasarım için istenen özel uygulamalara ve kullanılacak malzeme cinsine dikkat edilmektedir. Sanat Merdiven, daima en iyi görsel ve estetik zevke hitap eden tasarımlarla çalışmaktadır.

Merdiven Nasıl Kurulur?

Yapılarda en önemi noktalardan birisi merdiven nasıl kurulur sorusu olmaktadır. Bu noktada en önemli hususlardan birisi merdiven uygulaması için kullanılacak alanın büyüklüğü ve genişliği olacaktır. Merdivenin büyüklüğü ile basamak sayısına göre ve imalattaki detaylara göre değişmekle birlikte kurulumu asgari bir günde gerçekleştirilecektir.

Ahşap Merdiven Nasıl Kurulur?
Ahşap Merdivenpıda tercih edilen ahşap merdivenler için merdiven nasıl kurulur sorusuna yönelik olarak müşterilerimiz tarafından seçilen malzemeler ile beğenilen tasarımlar gerçekleştirilerek imalatı işyerimizde de monte olarak bitirilen merdiven daha sonra parçalar halinde bölünerek evinizde kurulum yapılır.

Merdiven Nasıl Kurulur Ve Hangi Malzemelerden İmal Edilir?
Yapılarda merdiven nasıl kurulur sorunundan sonra en çok merak edilen konulardan biriside merdivenlerin hangi malzemelerden imal edildikleri olmaktadır. Bu malzemeler arasında ahşap malzemeler ilk sıralarda olurken ayrıca paslanmaz metaller, cam ve malzemeler de kullanılmaktadır.

Merdiven Türleri Nelerdir?
Yapılarda genel olarak müşterilerimiz tarafından ahşap merdiven modelleri tercih edilmektedir. Ahşap merdiven modelleri içinde klasik merdiven, modern merdiven, standart merdiven türleri bulunmaktadır. Tüm bu türlerde müşteriler için her evde ayrı tasarımlar uygulanmaktadır. Tasarımlarda talebe göre renk ve malzeme seçimleri yapılmaktadır.

Merdiven Modelleri Nelerdir?

Merdiven üretimi geçmişten günümüzde oldukça farklılık göstermiştir. Bu noktada günümüzde eskiye nazaran çok daha farklı özellikler taşıyan merdiven modelleri üretilmektedir. Günümüz itibariyle en çok tercih edilen merdiven modelleri genel olarak kullanışlı ve estetik bir tasarıma sahip olan merdivenlerdir. Bu noktada merdiven modelleri nelerdir? Diye bir sırlama yaptığımıza çok sayıda farklı merdiven modelleri karşımıza çıkmaktadır.

Kullanılan Malzemenin Niteliğine Göre Merdiven Modelleri Nelerdir?
Merdiven modelleri nelerdir? Sorusunun yanıtı oldukça geniş bir çerçevede verilebilmektedir. Bu noktada esasında merdiven modelleri merdivenlerin üretimi sırasında kullanılan malzemenin niteliğine göre şekillenmektedir. Bu noktada ferforje korkuluklu, cam korkuluklu ve çeşitli renklerde boyanan merdiven modellerine varıncaya kadar pek çok farklı merdiven modellerinden söz etmek mümkün olmaktadır.

Ülkemizde Üretilen Merdiven Modelleri Nelerdir?
Ülkemizde üretilen merdiven modelleri nelerdir? Diye sorulduğunda; ülkemizde uluslar arası standartlara uygun olarak üretilen son derece tasarımsal özelliği bulunan bunun yanında geleneksel özelliklere de sahip olan merdiven modelleri üretilmektedir şeklinde bir yanıt vermek mümkün olmaktadır.

Doğru Merdiveni Nasıl Seçebilirim?

Sanat Merdiven olarak müşterilerimizden en sık aldığımız sorulardan birisi doğru merdiveni nasıl seçebilirim olmaktadır. Firmamız bünyesinde çalışan uzmanlar tarafından müşteriler için tüm avantajlı fikirler sunulmakta ve merdiven seçimi noktasında en uygun yardımlar sağlanmaktadır.

Dubleks Evimde Doğru Merdiveni Nasıl Seçebilirim?
Müşterilerimizden dubleks evimde ve villamda doğru merdiveni nasıl seçebilirim sorusu yöneltildiğinde genel olarak evlerde inceleme yapmayı tercih etmekteyiz. Bu sayede evde merdiven için kullanılacak alanın büyüklüğü ve genişliği net olarak görülüp ölçülerek doğru merdiven uygulaması için fikirler oluşturulabilmektedir.

En İyi Malzeme İle Doğru Merdiveni Nasıl Seçebilirim?
Önemli konulardan biri olan hangi malzemeler ile doğru merdiveni nasıl seçebilirim olmaktadır. Merdiven tasarımlarında ve uygulamalarında en önemli konulardan biri malzeme seçimleri olmaktadır. Genel olarak ev sahibin istekleri ve evin dekorasyon tarzı göz önünde bulundurularak ahşap malzemelerin seçildiği merdivenlerde ek olarak paslanmaz metal ve cam detaylarda seçilebilir.

Doğru Merdiven Bir Ömür Kullanım Sağlar
Evlerde merdiven seçimlerinde yapılan seçimler sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sağlanabilir. Merdivenler yapılarda en önemli kısımlardan biri olduğu için hassasiyet gösterilerek tasarlanmaları ile birlikte malzeme seçimleri ve doğru uygulanmaları gerekmektedir.

Ferforje Paslanır Mı?

Ferforje esasında Fransızca bir sözcüktür. Türkçe karşılığı olarak demirin yüksek ateşte dövülmesiyle elde edilen ve şekil verilen bir malzemedir. Bu noktada ferforje paslanır mı? Sorusu esasında ferforjenin üretim kalitesiyle, boyası ve mekanın şartlarıyla ilgili olduğu da söylenebilir.

Ferforje Paslanır mı? Sorusunun Akıllar Getirdikleri
Ferforje paslanır mı? Sorusu ferforjenin üretiminden kullanımına kadar olan süreç içerisinde etkisi olan bir sorudur. Bu noktada ferforjelerin imalatında üzerlerinin boyandığından hareketle iç mekanda ferforjenin paslanmadığı dış mekanda çok uzun süreli kullanılabileceği bilgisine de ulaşılabilir. Bu özelliğinden ötürü ferforje günümüz itibariyle hem kullanışlıdır hem de en çok tercih edilen malzemedir.

Ferforje Paslanır mı? Sorusu ve Ferforje Kullanımı
Ferforje paslanır mı? Sorusu ferforjenin kullanımıyla alakalı olduğu da söylenilebilir. Bu noktada ferforjenin üretimi sırasında kullanılan malzemenin niteliği ile boyası ve doğru montaj yapıldığı ve de kullanıldığı alan ferforjenin paslanıp paslanmayacağını da ortaya koymaktadır. Bu noktada ferforje kullanım estetiği bulunan bir ürün olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Omurgalı Merdiven Nedir?

Omurgalı merdiven nedir? sorusunu; belirli bir iskeletin etrafında şekillenen basamaklardan oluşan merdivenlere omurgalı merdiven denir şekliden yanıtlamak mümkündür.

Omurgalı Merdiven Nedir? Sorusu ve Omurgalı Merdivenin Üretim Teknikleri
Omurgalı merdivenlerde iki çeşit üretim modeli vardır birincisi ve makbul olanı bir kat merdivenin taşıyıcısını tek parça yekpare ve zeminden basamak altında dayanak olmadan üretimidir bu modelde üretim daha kapsamlı bilgi ile işçilik gerektirir ancak genel görünümünde çok estetik ve sağlamdır firmamız sadece bu tarz üretim yapmaktadır. Diğer omurgalı üretim modelinde omurga çok parçalıdır her basamakta birbirine geçmeli ve döner hareketlidir bu haliylede kulanımda oynak ve sarsıntılıdır bunu giderebilmek içinde basamak altından dayanak konulmakla birlikte gene de çözümü olmaz genel görünümünde ise daha zikzaklı karmaşık kaba ve basit bir model görünümünde olur. İlk olarak tek parça sabit omurgası oluşturulan merdivenin sonrasında basamakları yerleştirilmektedir. Bu noktada oldukça estetik görünüme sahip olan tek parça yekpare omurgalı merdivenin kullanım alanları her geçen gün artmaktadır.

Omurgalı Merdiven Farklılığı Nedir?
Omurgalı merdiven farklılığı nedir? Sorusuna en net bir şekilde verilebilecek yanıt özellikle iç mekanlarda tercih edilen tek parça yekpare üretiminde her türlü dönüş ve kaviste dönme özelliklerine sahip olan sağlam sallanmayan sarsıntısız olduğu içinde ses yapmayan basamak altından zemine ve yan duvardan da destek almadan yapılabilen ve oldukça estetik ve de şık modern bir görünümüne sahip olan merdiven türüdür şeklinde verilebilir. Bu bağlamda geçmişten günümüze kadar geçen sürede omurgalı merdiven yapım teknikleri sürekli olarak gelişmektedir.

Ahşap

Evlerimizin daha doğal malzemelerden yapılan ürünlerin kullanılması daha sağlıklı ve insana daha yakın gelen rahat edebileceği ortamlar oluşturur, bu çalışmalarda ahşap en önemli doğal malzemedir, ahşabın güzel görülebilmesi için özellikle natürel dokunun ön plana çıkartılması gerekmektedir. Evlerimizin her alanında olduğu gibi merdivenlerde ahşap ayrıcalığı ortaya güzel sonuçlar çıkartmaktadır. Böylece ahşap merdiven ile bir araya geahşap merdivenin son derece doğal bir dekorasyon çözümü ortaya konmaktadır.

Ahşap ve Merdiven Uyumu
Ahşap ile üretmekte olduğumuz merdivenler için öncelikli olarak teknik kadromuz evde bir fizibilite çalışması yapmaktadır. Bağlantı kısmının yapılacağı yerin ölçüleri alındıktan sonra yerin ölçüsüne uygun bir şekilde ayarlanarak ve iniş ve çıkışı sorunsuz bir şekilde imal edilmektedir. Böylece ahşap ile merdiven bir araya gelerek güzel bir görünüm ortaya çıkartmaktadır. Evinizin dekorasyonuna uyumlu ve sizin zevkinizi yansıtacak olan ağaçlar tercih edilerek renk ve doku olarak alternatifler de geniş tutulmaktadır

Katlı Evler İçin Ahşap Merdiven Çözümleri
Evlerin iç mekânında kullanılmakta olan merdiven türleri firmamız tarafından natürel malzemelerle üretilmektedir. Özellikle ahşap ile hem görünüm açısından hem de kullanım bakımından son derece opsiyonel bir doku ortaya çıkartılmaktadır. Merdivenlerin korkuluk kısmında da ahşap özellik devam ettirilirken renk alternatifi ile birlikte marjinal çizgiler de ortaya konmaktadır.

Merdiven

Evlerimizde ihtiyaca binaen merdiven çözümlerini ve alt üst katların bağlantısını sağlayacak olan merdivenlerde sınırsız alternatifler firmamız tarafından üretilebilmektedir. Bu noktada merdivenin görsel açıdan önemli olduğu kadar kullanım bakımından fonksiyonellik de son derece önemli bir meseledir. Evin yapısına alt ve üst kat arasındaki açıya ve merdiven için bırakılan alan büyüklüğüne bağlı olarak farklı ölçeklerde üretebileceğimiz merdivenler vardır

Evlerde Merdiven Görselliği
Birbirinden farklı ahşaplar ve farklı renklerde vede farklı tarzlarda üretilmekte merdiven çözümlerimiz vardır. Natürel ahşap dokunun tamamen entegre edilmiş olduğu haliyle merdivenlerde kullanılabildiği gibi tamamen Natürel boyalarla desteklenmiş olan farklı renklerde merdivenler de mekanınıza uygulanır. Ayrıca farklı bir görünüm için özellikle Premium havanın hissedilmesini isteyen müşterilerimiz adına Lake merdivenler de çalışmalarımız arasında yer almaktadır.

Merdiven Kalitesi
Merdivenlerin korkuluk kısmında ahşap ile birlikte Ferforje ve diğer metaryeller olan Cam, Krom, Prinç ve Pleksi ile de çözümlerimiz de yer almaktadır. Ayrıca bazı müşterilerimizin talepleri üstüne farklı malzemeleri bir arada birleştirilebilmektedir. Böylece merdiven kullanımında farklı ve modern yaklaşımlarda üretmekte ve son derece şık nitelikli merdiven çözümleri imal edilmektedir, evin yapısına uyum sağlayarak yaptığımız merdivenler oldukça kaliteli ve uzun ömürlü olmasına dikkat etmekteyiz.