Ferforje Korkuluk

Fransızcada dövme demir anlamına gelen ferforje demirin dövülerek süslenmiş halidir. Merdiven korkulukları için de ferforje tarzı korkuluklar oldukça etkileyici bir estetik sunar. Hem demirin sağlamlığı hem de ferforje sanatının estetiği mükemmel bir uyum yaratır.

Merdiven tasarımlarımızda ferforje korkuluk modellerini oldukça sık tercih ediyoruz. Müşterilerimizin seçtiği farklı ferforje modellerini merdiven yapısına uygun şekilde uyguluyoruz. Ferforje ahşapla çok uyumlu bir estetik yaratıyor.

İnce el işçiliği ile yapılan ferforjeler, standartlardan uzak bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Farklı modeller ile farklı tarzları yakalamanın kolay olduğu bu korkuluk çeşitleri, eskitme yapıldığında nostalji havasını da veren malzemelerdir.

Ferforje tarzı korkuluklar çok farklı alternatif seçenekleri sunabiliyor. Demirin aldığı şekil ustanın yeteneği ile birleştiğinde ortaya hem modern hem de klasik tarz korkuluklar çıkabiliyor. Ferforje ile istediğiniz dekorasyon tarzını yakalamak için bir seçeneğiniz bulunuyor.

Ferforje Korkuluk Modelleri

Her müşterimiz kendi özel mimari tarzını yaratmak istiyor. Bunun için de fazla seçenekleri olmalı. Ferforje tarzı korkuluklu merdiven modellerimiz oldukça şık seçenekler sunuyor. Aradığınız tarzı yakalamak için seçim yapmanız yeterli. Ne tür seçenekleriniz olduğu hakkında fikir edinmenizi sağlamak için şu örnekleri verebiliriz;

  • Beyaz Merdiveni Tamamlayan Siyah Ferforje
  • Motifli Ferforje Tarzı Korkuluk
  • Ferforje Rustik ModelKorkuluk
  • Klasik Motifli İşçilikli Ferforje Korkuluk
  • Ev Sahiplerinin Baş Harfleri Yazılı Ferforje Motifi

Ferforje tarzındaki korkulukları tasarlarken özel isteklerinize göre tasarım yapabiliyoruz. Örneğin; Motifleri adınızın baş harfleri olarak işleyebiliyoruz. Çok özel tasarımlar arayan müşterilerimiz için bu tür özel seçeneklerimiz var.

Ferforje korkuluk modellerimizde rustik tarz gibi modern dekorasyon tarzlarına hitap eden seçenekler de sunuyoruz. Klasik motifler ise zarif bir tarz yaratıyor. Ferforjenin yapısı itibari ile iyi korunduğunda paslanmaması da ona büyük bir kullanım avantajı sağlar. Dış mekan korkulukların en büyük düşmanı olan hava şartları, onların paslanmalarını sağlayabiliyor. Ancak paslanmaz korkuluk çeşitleri bu sorunu ortadan kaldıran en iyi seçeneklerden biridir.

Ferforje ve paslanmaz korkuluklar merdivenleriniz için farklı seçenekler değerlendirmenizi sağlıyor. Ayrıca ferforje ister ahşap ister cam ile olsun uyum sağlayan bir malzemedir. Modern mimarinin yenilikçi ferforje sanatını merdiven estetiği ile de birleştiriyoruz. Böylece modern, kişiye özel ve kusursuz tasarımlar üretiyoruz.

Ahşap Merdiven Modellerinde Ferforje Korkuluk

Ahşap merdiven modellerimizde ferforje tarzı korkulukla tamamlanmış tasarımları değerlendirmeniz mümkün. Farklı ahşap seçeneklerini farklı ferforje motifleriyle tamamlayabilirsiniz.

Beyaz ahşap (lake)merdiven için siyah klasik motifli ferforje korkuluk oldukça şık duran modellerden biridir. Hangi modeli seçerseniz seçin tasarımın belli aşamaları bulunuyor. Öncelikle ekibimizin alanda keşif yapması gerekiyor. Bu keşifle yol haritamızı belirliyoruz. Merdiven basamaklarının, korkulukların, küpeştelerin ölçülerini detaylı olarak çıkartıyoruz.

En uygun parçaları bu ölçülere göre hazırlıyoruz. Birinci sınıf malzemeyle en iyi ahşaptan çıkabilecek en iyi modelinizi oluşturuyoruz. Bu korkuluk modellerinde de birinci sınıf malzeme kullanılıyor. İstediğiniz mimari dekorasyon tarzını belirleyebilirsiniz. Bunun için oldukça fazla seçeneğiniz var. Örnek modellerimizi inceleyerek daha net fikirler edinebilir, hoşunuza giden modellerle ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşyeri ya da konutlar için farklı tasarım seçeneklerimiz bulunuyor. Dış mekân ve iç mekân için de ferforje korkuluk seçenekleri farklı oluyor.

Ferforje Korkuluk Montajı 

Merdiven ahşap tasarımlarımızda renk ve ölçü uyumunu planlarken mimari yapı estetiğine bakıyoruz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda renk ve biçim seçimi yapılırken kendi önerilerimizi de sunmaktayız  . Ahşap tasarımlar ile ferforje korkuluk estetiğini birleştirerek evinize veya iş yerinize şık ve kaliteli bir görünüm sağlıyoruz. Basamakların rengi ve korkulukların rengi uyumlu ya da zıt seçilebiliyor.

Malzeme kalitesi de aynı şekilde yüksek standartlarda ayarlanıyor. Firma olarak kaliteli malzeme ve estetik tasarım konusunda en iyiyi yakalamanızı sağlıyoruz. Yıllarca güvenle kullanabileceğiniz ve her baktığınızda hoşnut kalacağınız ahşap merdiven tasarımları sunuyoruz. Hayalinizdeki estetik tasarıma ve yüksek kalite garantisiyle ulaşabilirsiniz.

Sanat Merdiven olarak iç veya dış mekanlarınıza uyacak merdiven ve korkuluklar için bizi arayabilir, tarz ve stilinizi yansıtacak tasarımlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. Estetik ve yaratıcı çözümlerimiz ile kaliteli malzeme ve işçiliği birleştirerek size uzun süre keyifle kullanacağınız ürünler sunuyoruz.