Merdiven Korkulukları Kaç Cm Olmalı?

Merdiven, bir yapının en önemli unsurlarından biridir. Tasarım olarak göze çok basit görünse dahi bir merdiven planı oluştururken ve merdiven inşa ederken dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Bunlardan biri de korkuluk yüksekliğidir. Peki, ideal bir merdivende merdiven korkulukları kaç cm olmalı? Bu konuda faydalanılabilecek birçok kaynak mevcut. Bu kaynaklar baz alınarak bir ortalama söylemek gerekir ise merdiven korkulukları için uygun olan yüksekliğin en az 90 cm olması gerektiği söylenebilir. Çok daha alçak ölçüdeki korkuluklar tehlike oluşturacaktır?

Güvenlik İçin Merdiven Korkulukları Kaç Cm Olmalı?

Herhangi bir yapı için merdiven tasarlarken bazı özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunların en önemlilerinden biri de korkuluk yükseklikleridir. Sizce yeterli güvenlik için merdiven korkulukları kaç cm olmalı? Bu sorunun cevabını araştırarak buna uygun bir merdiven yaptırmanız çok daha doğru olacaktır. Şirketimizin her mekana göre olan onlarca merdiven çeşidini elbette bu özellikler göz önüne alınarak tasarladı. Siz müşterilerimizin güvenliğini her daim ilk sırada tutarak bunu ürünlerine de yansıtmaktadır.

Korkuluklar kat araları koridor ve galeri boşluklarında aynı zamanda konutlarda da sıklıkla kullanılmaları gerekiyor. Ancak konut tipi mekanlarda da merdiven korkulukları kaç cm olmalı sorusunun cevabı değişmiyor. Şirketimiz her yapı tipine uygun tasarımlarında mekan ayırt etmeksizin güvenliği ilk sıraya koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir