Döner Merdiven Korkuluğu Nasıl Yapılır?

Merdiven korkuluğu nasıl yapılır basamaklarda ve korkulukta hangi malzeme kullanılır gibi sorular merdiven yaptırmayı düşünenler için merak konusu. Burada merdivenin yalnızca yeni inşa edilmiş binalarda yapılabilecek bir merdiven olmadığını, katlar arası bağlantı için sonradan merdiven yapılması ya da merdivenin değiştirilmek istenmesi halinde de bu korkuluk modelin kullanılabileceği unutulmamalı.

Döner Merdiven Korkuluğu Nasıl Yapılır ve Hangi Malzeme Kullanılır?

Merdiven korkuluğu nasıl yapılır sorusunun ilk akla getirdiği sorulardan biri korkuluğun hangi malzeme kullanılarak yapılabileceği merdiven modelinize uygun olarak ferforjeden, camdan, kromdan ahşaptan korkuluk yapmak mümkün. Önemli olan basamaklar ve küpeşte ile korkuluk arasında malzeme bakımından uyumun sağlanması. Merdivenin her bir parçası için ahşap tercih edebileceğiniz gibi, ahşabın en iyi uyum sağladığı malzemelerden biri olan ferforjeyi ahşap küpeşte ve basamaklar ile birlikte korkuluğunuzda değerlendirebilirsiniz.

Farklı Modellerde Döner Merdiven Korkuluğu Nasıl Yapılır?

Merdiven korkuluğu nasıl yapılır sorusu malzemeler yönünden olduğu kadar merdiven modelleri bakımından da sorulması gereken bir soru. Bu konuda da birbirinden oldukça farklı modeller üretmek mümkün. Hayal ettiğiniz merdivene sahip olmanız için sizinle yaptığımız görüşme ve alanda yaptığımız inceleme neticesinde size özel merdiven tasarımı yapıyoruz. Ahşap ve ferforjenin şekillendirmeye ve renklendirmeye uygun olması, korkulukların da birbirinden görsel olarak farklı olmasını sağlıyor. Mekânınız için hangi desen uygunsa onu seçebilir ve uygun renkleri kullanarak merdiveninizi göze hitap eden bir dekoratif elemana dönüştürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir