Sade merdiven

Evler İçin Özel Merdivenler

Günümüzde teknolojik gelişmeler ile birlikte evlerin inşa edilmesinde çok farklı sistemler kullanılmaktadır. Evlerimizin daha sağlam, daha rahat ve daha güvenli olmasını sağlamak için hem içerisinde hem de dışarısında tasarım ve düzenlemeler belli sistemler çevresinde yapılmaktadır. Bu sistemlerden bir tanesi de merdivenlerdir. Merdiven sistemleri evlerin içlerinde ve dış kısımlarında üst katlara ya da yüksek alanlara çıkılmak için kullanılmaktadır. Özellikle iç alanlarda kullanılmakta olan dubleks merdiven modelleri gibi seçenekler estetik olarak güzel sonuçlar almak üzere üretilmektedir.

Dubleks Merdivenler

Ülkemizde dubleks evler her geçen gün daha fazla yoğunlukta inşa edilmekte ve kullanılmaktadır. Bu dubleks evlerin içleri ve dış alanları özenle tasarlanmakta ve malzemeleri özel olarak seçilmektedir. Dubleks evlerde üst kata çıkmak üzere merdivenler bulunmaktadır. İki kattan oluşmakta olan dubleks yapılar için bu merdivenler öncelikli olarak güvenlik sağlamaktadır. Üst kata çıkmak için kullanılan merdivenlerin tasarımlarında bu güvenlik gereksinimleri düşünülerek işlem yapılmalıdır. Bunun sonrasında ise ortama farklı bir hava katmak üzere estetik tasarımlar yapılabilmektedir. Dubleks merdiven modelleri bu iki unsura önem verilerek tasarlanmaktadır.

Dubleks Merdiven Modelleri

Dubleks merdiven modelleri için çok farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Bu malzemelerin arasında en çok tercih edilen ahşap malzemelerdir. Ahşap ürünler özellikle kullanıldıkları alanlara farklı bir hava katması sayesinde tercih edilmektedir. Ayrıca ahşabın özel dokusu ve güzel görüntüsü ile de pek çok kişi tarafından severek kullanıldığı bilinmektedir. Ahşaptan sonra metal ürünler dayanıklılıkları ile öne çıkmaktadır. Alüminyum ya da çelik sistemlerden oluşturulabilen merdivenler daha uzun ömürlü olmaktadır. Ahşap kadar olmasa da metal ürünlerde de farklı desenler ve tasarımlar bulunabilmektedir. Merdivenlerin kullanım alanı ve tasarımlarına göre bu merdiven üretim özellikleri, kullanılan malzemeler ve tasarımlar değişiklik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir