fiyat2

Küpeşte Nedir?

Küpeşte, gemicilik ve mimarlıkta ayrı anlamlara gelen bir terimdir. Mimarlıkta ise küpeşte, korkulukların elle tutulan kısmını ifade eder. Gemicilikte ise güverteden yukarıda kalan bölümleri tanımlar. Ancak günümüzde artık küpeşte ne demek sorusu ağırlıklı olarak mimari açıdan sorulurken, küpeşte nedir sorusu da dekorasyon yapmak isteyenlerin sıklıkla merak ettiği bir konu olur. Küpeşte nedir ve ne amaçla tasarlanır sorularının yanıtı oldukça basittir. Teras ve merdiven gibi yapıların güvenliğini sağlamak amacıyla; demir, krom paslanmaz ya da ahşaptan küpeşteler tasarlanır. Bir tutunma elemanı olarak küpeşte merdivenlerin ilk basamağından son basamağına kadar devam eden merdiveni çıkarken kolaylık sağlayan önemli bir yapı bölümüdür.

Küpeşte tasarımında insan eline uygunluk esas alınır. Kolay tutunabilme ve sağlamlık küpeştelerin en önemli özellikleridir. Merdiven formuna göre küpeştelerin de formu değişir. Küpeşte korkuluk ile eş anlamlıdır. Daha ince detay olarak korkuluğun elle tutulan bölümleri olarak ifade edilebilir. Küpeşte ne demek ve nasıl olmalı diye bakarsak basamak genişliği, merdiven büyüklüğü, duvar mesafesi gibi niteliklerden bahsetmemiz gerekir. Merdivenlerde sadece emniyeti değil aynı zamanda kolay inip çıkmayı da bu ara eleman sağlar. Küpeşteler çok çeşitli malzemelerden çeşitli formlarda tasarlanabilir. Firma olarak merdivenlerin dilinden anlıyor ve ne tür küpeşte kullanılması gerektiğini biliyoruz. Hayatı kolaylaştıran ve estetik güzellik katan tasarımlar sunuyoruz. Küpeşte korkuluk ve merdiven arasındaki form uyumunu sağlayan özel tasarım seçeneklerimizi sayfalarımızdan detaylı bir
şekilde inceleyebilirsiniz.

Günümüzde şık ve modern korkuluklara sahip olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında küpeşte nedir, modelleri nelerdir, ne işe yarar tarzında sorular gelir. Genellikle korkulukla birbirine karıştırılan küpeşte, aslında merdivenlerin sahanlık tarafına yerleştirilen korkulukların üzerinde yer alan kısımdır. Bu kısım elle kolaylıkla kavranacak şekilde tasarlanır. Bu nedenle eni 5 ila 10 cm civarında olur. Konforlu bir iniş çıkış için merdivenlerde yer alan küpeşte, aynı zamanda modern ve çağdaş çizgilerle donatılarak benzersiz bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur. 

Küpeşte Korkuluk

Kaliteli malzemelerden özenle tasarlanarak üretilen küpeşte korkuluk çeşitleri dekorasyona uygun şekilde oluşturmak mümkündür. Bu sayede siz de evinizde ya da ofisinizde kullanacağınız korkuluklarınız için göz alıcı tasarımların yapılmasını sağlayabilir, aynı zamanda güvenli ve konforlu bir deneyim elde etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. 

Elle rahatlıkla tutulabilecek şekilde hazırlanan küpeşteler, merdiven kullanımını kolaylaştırır ve çok daha güvenli bir alan yaratılmasına imkan tanır. Farklı boyutlarda ve modellerde üretilen küpeştelerin üretiminde kullanılan malzemeler de değişiklik gösterir. Bu nedenle korkuluk sistemi ve dekorasyon için en ideal seçeneklerden yararlanmak avantaj sağlar. 

Küpeşte Fiyatları Neye Göre Değişir?

Malzeme ve tasarım, küpeşte fiyatları açısından önemli faktörlerdir. Ahşap, krom paslanmaz veya cam gibi malzemeler fiyatı etkiler. Sayfalarımızda farklı ve detaylı ahşap küpeşte fiyatları ile özel tasarım seçenekleri sunuyoruz. Birinci sınıf malzemeden merdiven formuna uyumlu estetik fark yaratan modellerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz. Merdiveninin boyutu, basamak sayısı gibi etkenler de fiyatları belirler. Kullanışlı ve işlevsel olan küpeşteler günlük hayatı kolaylaştırır. Biz günlük hayatı kolaylaştıran ve estetik fark yaratan küpeşte tasarımlarımızı imalatçı olmamız avantajıyla sizlere sunuyoruz. Kendi üretimimiz olan ahşap küpeşte fiyatları konusunda yüzünüzü güldürecek olanaklar yaratıyoruz. Merdiven yapısı ve mimari alan formuna göre doğru tercihi yapmanızı sağlıyoruz.

Ahşap küpeşte modellerini sanatsal tasarım farkıyla sitemizde bulabilir, işin ustasından bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan küpeşte fiyatları ne kadar öğrenmek için ustalarımızdan destek alabilirsiniz. Boyutlara, forma ve tasarıma göre değişen küpeşte, korkuluk, merdiven, trabzan modellerini en avantajlı fiyatlarla inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz merdiven, küpeşte, trabzan ya da korkuluk modelleriyle ilgili her şeyi firmamıza danışabilirsiniz.

Küpeşte Korkuluk Çeşitleri Nelerdir?

Son yıllarda küpeşte korkuluk çeşitleri nelerdir diye araştırıldığında karşımıza zengin bir seçenek yelpazesi çıkar. Böylece ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda istenen modeller arasından seçim yapmak kolaylaşır. Bunun yanı sıra küpeşte korkuluklar çeşit olarak da birbirinden ayrılır. Günümüzde en çok tercih edilen küpeşte korkuluklar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Ahşap küpeşte
  • Cam küpeşte
  • Paslanmaz küpeşte
  • Ferforje küpeşte

Bu çeşitler de bünyesinde birbirinden farklı modelleri barındırır. Tasarım detaylarıyla her stile uyumlu seçenekler bulunur. Ebatları, işçiliği, tasarım özellikleri ve renkleriyle farklı ihtiyaçlara yanıt veren bu modeller, bulunduğu mekana benzersiz bir dokunuş kazandırarak şık ve modern bir görünüm yaratır. 

Ahşap Küpeşte 

Ahşap küpeşte çeşitleri kullanım amacına ve yerleştirileceği korkuluğun modeline bağlı olarak değişiklik gösterir. Zengin bir model çeşitliliği olan bu tarz küpeştelerde ham madde olarak farklı ağaçlardan elde edilmiş ahşaplar kullanılabilir. Meşe, ireko, dusia, sapelli gibi ağaçlardan yapılan bu tarz küpeşteler, üstün kalitesi ve ilgi çekici işçilik özellikleriyle memnuniyet yaratır. 

Mekanlarda kullanım açısından büyük kolaylık sağlayan ahşap küpeşte seçenekleri hem doğal hem de şık görünümleri ile dikkatleri üzerine çeker. Farklı modellerdeki korkuluk sistemlerine bağlı olarak özenle tasarlanan küpeşteler, tamamlayıcı rol üstlenerek ihtiyaçlara eksiksiz yanıt verir. 

Cam Küpeşte

Çok çeşitli korkuluklarla muazzam bir uyum yakalayan cam küpeşte, hem cam korkuluk sistemlerinde hem de diğer korkuluk modellerinde yaygın olarak tercih edilir. Düşünülenin aksine temizliği ve bakımı kolay olan bu küpeşteler, dayanıklılık yönünden de memnuniyet yaratır. Güvenli kullanım olanağı sunmanın yanında göz alıcı tasarımlarıyla beğeni toplar. 

Özellikle mermer basamaklı ve cam korkuluklu merdiven sistemlerinin favorisi haline gelen cam küpeştelerin sağlıklı ve hijyenik kullanım imkanı tanıması da müşterilerinin ilgisini çeker. Her tarza ve mekana kolaylıkla uyum sağlayan bu modeller, bulunduğu ortamın dekoratif şıklığını her daim bir adım ileri taşımayı başarır. 

Paslanmaz Küpeşte

Hem ahşap merdiven sistemlerinde hem de diğer tasarımlarda ön plana çıkan paslanmaz küpeşte seçenekleri, kaliteli ve güvenilir krom malzemesinden üretilir. Uzun yıllar boyunca ilk günkü formunu koruyan bu tasarımlar, sağlam yapısıyla güvenli kullanım imkanı da sunar. Şık ve modern çizgileri bünyesinde barındırarak bulunduğu alana benzersiz bir dokunuş kazandırır. 

Estetik bir uyum yakalama konusunda oldukça başarılı olan paslanmaz küpeşte modelleri, farklı tarzlara ve ihtiyaçlara göre zengin çeşitliliğe sahiptir. Bu sayede zahmetsiz bir şekilde istediğiniz stile uygun tasarımlara ulaşabilir, uzun ömürlü şık küpeştelerin sahibi olabilirsiniz. 

Ferforje Küpeşte

Klasik ferforje korkuluklardan beyaz ya da siyah renkli olanlarına kadar her türlü merdiven sisteminde rahatlıkla kullanabileceğiniz ferforje küpeşte modellerine ulaşmanız mümkündür. Farklı modellerde ve renklerde tasarlanarak beğeninize sunulan, aynı zamanda maksimum güvenilirlik sağlayan bu tarz küpeşteler, zarif ve çağdaş tasarımlarıyla ön plana çıkar. 

Kullanıldığı alana hoş bir estetik kazandıran ferforje küpeşteler, klasik tarzı modern dokunuşlarla süsleyerek sizlere özgün tasarımlar sunar. Böylece ister yaşam alanlarında ister iş yerinde kullanabileceğiniz modellere anında ulaşabilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan, uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabileceğiniz modern tasarımlar, size uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde hizmet eder. 

Küpeşte Nasıl Yapılır?

Küpeşte nasıl yapılır sorusunun cevabı küpeşte yaptıracak kişiler tarafından oldukça merak edilir. Bu noktada öncelikle merdiven sisteminin özellikleri ve korkuluğun tasarım detayları incelenir. Ayrıca mekanın estetik bütünlüğü de çok önemli olduğu için uyumlu modellerin oluşturulmasına özen gösterilir. Doğru ebatlarda ve doğru tasarım özellikleri ile üretilen küpeşteler sayesinde çok daha modern ve kullanışlı merdiven sistemlerine sahip olmanız mümkün olur. 

Alanında uzman ve deneyimli ustalar, küpeşte imalatı sürecinde hünerlerini konuşturur ve merdivenler için en ideal tasarımların ortaya çıkmasına olanak tanır. İşçilik özellikleriyle bambaşka bir güzelliğe kavuşan küpeşteler, göz dolduran tasarımlarıyla memnuniyet yaratır.

Form ve Estetik Olarak Küpeşteler Nasıl Tasarlanmalı?

Küpeşte merdivenlerin olduğu kadar evin de dekorasyonu için önemli bir parçadır. Tasarımında bazı noktalara dikkat edilmesi önemlidir. Öncelikle küpeştelerin kesinlikle insan eline uygun olması gerekir. Sivri kenarlar barındırmamalı ve kir tutmamalıdır. Doğru bir küpeşte tasarımında keskin ya da aşındırıcı maddeler kullanılmaz. Cam küpeşte tasarlanırken kullanıma uygun şekilde cam ayarı yapılmalıdır. Önemli olan her şeyden önce insan sağlığı ve güvenliğidir.

Form olarak küpeşteler;
• Basamak burnu üzerinde 85-95 cm yükseklikte olmalı
• En üst ve en alt rıhtların 30 cm artı basamak genişliğine uzanmalıdır
• Minimum 3 maksimum 5 cm dairesel kesitlerden oluşmalı
• Küpeşte ve duvar arasında en az 4 cm mesafe olmalı
• Merdiven başlangıcından bitimine kadar sürekliliğini korumalı
• Eğimli ve yatay kısımlara paralel olmalı
• Sivri kenarları olmamalı ve kir tutmamalı

Estetik tasarım olarak küpeşteler merdiven ve mimari yapıya uyum sağlamalıdır. Ahşap küpeşte ahşap merdiven ya da farklı merdivenlerde kullanılabilir. Modern yapılarda küpeşteler, merdivenle estetik açıdan zıtlık ya da uyum odağında tasarlanır. Cam küpeşte oldukça modern tasarımlar sunan bir küpeşte modelidir.

Küpeşte Ustası Nasıl Bulunur?

Korkuluk sistemleri söz konusu olduğunda ister istemez küpeşte ustası nasıl bulunur sorusu gündeme gelir. Bu noktada yılların deneyimine sahip uzman kişilerden destek almak ve yenilikçi tasarımların takipçisi olmak çok önemlidir. Aradığınız ustayı sizlerle buluşturan firmamızla iletişime geçerek hayallerinizdeki gibi bir küpeşteye sahip olabilirsiniz. Küçük dokunuşlarla benzersiz etkiler yaratan göz alıcı küpeşteler, mekanın dekorasyonunun tamamlayarak kusursuz bir görünüm ortaya çıkarır. 

Küpeşte Ustası İstanbul 

Küpeşte ustası İstanbul arayışınız varsa hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir ve birbirinden cazip seçenekleri inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Mekânın dekoratif özelliklerine ve merdiven sisteminin tasarım detaylarına bağlı olarak tercih edebileceğiniz küpeşteler, modern ve çağdaş çizgileriyle göz doldurur. Dilediğiniz zaman uzman ve deneyimli ekibimizle görüşerek ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda ideal olan küpeşte modellerini inceleyebilir, kararınızı vererek siz de mükemmel bir duruş sergileyen küpeştelerin sahibi olabilirsiniz. Yaşam alanlarına değer ve şıklık katacak küpeşte modelleri için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Küpeşte kullanmanın sağladığı avantajlar nelerdir?

Merdiven, balkon, teras gibi çok çeşitli yerlerde kendine yer bulan korkuluklarda küpeşte kullanımı sunduğu avantajlar nedeniyle oldukça yaygındır. Temizlik dışında herhangi bir bakım gerektirmez. Bu şekilde de uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılan küpeşteler, hem modern hem de çağdaş çizgileri ile bulunduğu ortama estetik bir dokunuş kazandırır. Aynı zamanda korkulukların kullanımını da çok daha konforlu hale getirir. 

Dekorasyona uygun küpeşte tasarlıyor musunuz?

Küpeşte söz konusu olduğunda dekorasyona uygunluk büyük önem taşır. Bu noktada en büyük yardımcınız olan firmamız, mekanın dekorasyonuna ve merdiven sisteminin modeline uygun küpeştelerle sizleri buluşturur. İstenen malzemeden istenen renkte ve modelde küpeştelerin üretimi mümkündür. Böylece çok daha modern ve çağdaş bir görünüm yakalamanız oldukça kolay olur. 

Küpeşte seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Balkon, teras ya da merdiven sahanlıklarında güvenli kullanım imkanı sunması nedeniyle tercih edilen küpeştelerin seçimine özen gösterilmesi gerekir. Estetik değerlere dikkat edilerek seçilmesi gereken modellerin kaliteli ve dayanıklı olması da oldukça önemlidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir